Gerginlik

Sürekli bi gerginlik hali var üzerimde. Hiç bi yerde kendimi tam olarak rahat hissedemiyorum, kendi evim, başka bi ev, arkadaşımın evi, tatil yeri, vesaire. Hep bi koşturmaca ve 'bundan sonra ne yapıyorduk' hissi var, işlerim inanılmaz yoğun ondan kaynaklanıyor olabilir. Buna nasıl bir çözüm bulunur? Psikoloğa falan mı gideyim? Git seviş demeyin, adam akıllı sevişmemi bile engelleyecek derecede gerginlik ve huzursuzluk mevcut. Anksiyete bozukluğu bu mu oluyor?

koşturmaktan, rûhunuz geride kalmış. iki adım geri çekilin, bir duraklama anı yaratın. haftasonu tatile kaçın ve yalnız kalıp düşünün ben ne yapıyorum diye...
ailevi olarak içinden geçtiğiniz durum da çok etkiliyo tabii.
bi de bir kabristanı ziyaret edin ve onların da bi zamanlar ne çok koşturmuş ve ne çok gerilmiş olduklarını düşünün.
  • compadrito  (31.08.14 18:29:45)
İşlerinin çok yoğun olduğundan bahsetmişsin. Muhtemelen de dediğin gibi evet ondan kaynaklanıyordur. Çünkü bir yerden sonra iş insanın hayatının tamamını kaplıyor neredeyse ve herşey ona göre şekilleniyor. Hatta insanın karakterini bile değiştiriyor. Klasik olacak ama klasikler genelde hep doğru oluyor: İşlerini yavaşlatıp, kendine zaman ayırıp bir nefes almalısın. Nick'in bile roket adam ama yine de bir yavaşlama iyi gelecektir sana. Bir de Hitit duası varmış bu yavaşlamayla ilgili. Geçenlerde karşıma çıkmıştı bir yerlerde;

*Tanrım beni yavaşlat,
*Aklımı sakinleştirerek kalbimi dinlendir…
*Zamanın sonsuzluğunu göstererek bu telaşlı hızımı dengele…
*Günün karmaşası içinde bana sonsuza kadar yaşayacak tepelerin sükunetini ver.
*Sinirlerim ve kaslarımdaki gerginliği, belleğimde yaşayan akarsuların melodisiyle yıka, götür.
*Uykunun o büyüleyici ve iyileştirici gücünü duymama yardımcı ol…
*Anlık zevkleri yaşayabilme sanatını öğret; bir çiçeğe bakmak için yavaşlamayı, bir köpek ya da kediyi okşamak için durmayı, güzel bir kitaptan birkaç satır okumayı, hülyalara dalabilmeyi öğret…
*Her gün bana kaplumbağa ve tavşanın masalını hatırlat. hatırlat ki, yarışı her zaman hızlı koşanın bitirmediğini, yasamda hızı arttırmaktan çok daha önemli şeyler olduğunu bileyim…
*Heybetli meşe ağacının dallarından yukarıya doğru bakmamı sağla.Bakıp göreyim ki, onun böyle güçlü ve büyük olması yavaş ve iyi büyümesine bağlıdır…
*Beni yavaşlat Tanrım ve köklerimi yaşam toprağının kalıcı değerlerine doğru göndermeme yardim et.
*Yardim et ki, kaderimin yıldızlarına doğru daha olgun ve daha sağlıklı olarak yükseleyim.
  • Thredith  (31.08.14 18:35:34)