uçakta nerede oturmalıyım

ilk defa uçağa bineceğim, cam kenarı mı yoksa ortalarda mı oturayım? bir de uçağın ön taraflarında mı yoksa arka taraflarında mı oturmalıyım? hangisi ve neden?

  • calzoncillos  (31.08.14 09:36:25)
Cam kenarı seçin, izlemek keyifli olur. Ön veya arka fark etmez, sadece dikkat edin acil çıkış kapılarının yanından bilet almayın.

  • legendwaitforitdary  (31.08.14 09:38:55)
45k iyi mi o zaman? en arkası cam kenarı.

  • baldur2  (31.08.14 09:40:40)
Daha önlerde cam kenarı varsa iyi olur, en arka koltukta cama denk geliyor mudur emin değilim.

  • legendwaitforitdary  (31.08.14 09:47:51)
uzun uçuşsa koridor daha mantıklı. arada kalkıp yürümek, bacakları açmak ister insan ya da tuvalete gideceğinde yanındaki adam uyur bir türlü kaldıramazsın vs. sıkıntı oluyor..

  • calzoncillos  (31.08.14 09:48:40)
ilk uçuş 4 saat, ikinci uçuş 16 saat.

  • baldur2  (31.08.14 09:50:37)
uzun uçuş için kesinlikle koridor tarafı.

12 saatlik uçuşta uyuyan eniştemi rahatsız etmemek için büzüşüp oturduğum, her tarafımın tutulduğu, ayaklarımın şiştiği çok kötü anılarım var. (hayır, seçme şansım yoktu ühühüh :(
  • mea maxima culpa  (31.08.14 10:43:28)
Düşme korkusu varsa en arkası. Uçuş bittiğinde beklemek istemiyorsan en ön.

Kanat üzeri olmasın kanattan bir iki geride olabilir. Kısa uçuşlar için cam kenarı uzun uçuşlar için koridor.

Hayatınızda bir kere de olsa mutlaka first class uçun.
  • [silinmiş]  (31.08.14 11:02:55)
cam kenarı ve acil çıkış kısmı güzel oluyor. bana checkinde öyle denk gelmişti, hem geniş hem de aşağıda küçülen dünyayı görüyorsun

  • tchuck  (31.08.14 11:06:17)
Kanadın üzeri istatistiksel olarak en güvenli kısımdır.

  • bugunku antremanda goz dolduran futbolcu  (31.08.14 11:09:11)
ben ilk uçuşumda kanadın arkasında motora denk düşmüştüm ondan sonra hep arkalardan aldım tavsiye ederim

yolculuk boyunca her titremede "lan düşer mi acaba" diye 3,5 attıkça motora bakıp "ehe çalışıyor lan siksen düşmez" diye sakinleşiyorum.

şu çıksa derdim tasam kalmayacak
www.youtube.com

uçaktan havada durmaktan korkun yoksa koridordan al, rahat oturursun kolun bacağın yanındakilere daha az temas eder.
ekonomide uçtuğunu varsayarak yazdım, first class alıyorsan fark yapmaz herhalde.

yapar mı lan?
  • azizakin  (31.08.14 11:12:29)
ekonomide uçuyorum kanka fakirim.

  • baldur2  (31.08.14 11:14:38)
ilk uçuş için acil çıkış kapısı cam kenarı
ikinci uçuş için acil çıkış kapısı cam kenarı. (en fazla dürter, kaldırırsın yanındakini)

acil çıkış kapılarının önünde ki yerler geniş olur, yoksa ekonomi'de çok sıkıntı çekersin. koltuk araları daracık.
  • air  (31.08.14 11:34:01 ~ 18:04:34)
İlk defa ise cam kenari otur disariyi seyret. Ama normalde koridor tarafi derim hele de uzun ucus ise.
Arka taraflarda otur, nedeni ise istatistiksel olarak arkalar (nispeten) daha guvenli olasi bir kazada. Kara kutu da kuyruktadir o yuzden.

  • delifaruk  (31.08.14 11:47:39)
o kadar uzun yolda elbette koridor. kalkıp bir volta atarsın, ayakların şişmez.

ayrıca uzun uçak yolculuğunda ayakkabılarını hemen çıkar. ayıplayan olmaz.
  • ayiadam  (31.08.14 12:09:18)
Kanat ustu en az, arkalar en cok sallanir. Cam kenarinda da zaman daha cabuk geciyor sanki.

  • boş  (31.08.14 13:16:41)
ilki kesin cam kenarı olsun da öbürü tercih meselesi. ben olsam yine cam alırdım çünkü yanındaki elemanlar da ayağa kalkmak isteyecek sen yol vermek zorunda kalacaksın, bir de istediğin zaman camdan dışarı bakamayacaksın. en son 3.5 saatlik yolculuğumda keriz gibi koridora düştüm daraldım resmen. yol boyunca ağzı kulaklarda dışarıyı izleyen bi insan olmaktan kaynaklı o gerçi. 16 saatin tamamında zaten uyanık kalmayacaksın illa uyunur. cam kenarı al ki hem istediğin zaman kalkabilesin hem camdan dışarıyı görebilesin.

  • rakunzelll  (31.08.14 13:40:36)