tokyo'dan ne almalı?

ey japonya'da gezmiş/yaşamış yahut japonsever arkadaşlar. 4 gün kadar tokyo'dayım, bir gününü alışverişe ayıracağım. kadınım, shiseido ürünlerini zaten cepte sayıyorum. başka ne alınabilir? neler ucuzdur türkiye'ye göre? ve en önemlisi, nerelerde alışveriş yapmamı önerirsiniz?

teşekkürler.

Türkiye'ye göre ucuz bir şey pek yoktu açıkçası,genel olarak pahalı bir ülke o yüzden hediyelik eşya tarzı yani buralarda bulamayacağın şeyler almanı öneririm.

  • archery  (30.08.14 13:34:48)
dünyanın ilk kit kat store'u açılmıştı tokyo'da (hatta bkz: youtu.be), baya ilginç çeşitleri vardı güzel hediyelik olabilir kit kat hastası tanıdıklara.

  • j for jason  (30.08.14 13:34:57)
Shibuya'da Kiddyland var, sanırım dünyanın en şirin yeri.
Benim için de gez, ühü.

www.kiddyland.co.jp
  • rabbititus  (30.08.14 13:46:44)
kit kat çok mantıklı. japon bir arkadaşım hepimize yeşil çaylı kitkat getirmişti. yeşil kitkatları görünce baya büyülenmiştik.

  • martini girl  (30.08.14 13:46:57)
tokyoda akihabara bölgesinde yodobashi diye ünlü 6 katlı bi elektronik alışveriş merkezi var. özellikle japon malı kamera, bilgisayar, ps4 vs gibi ürünler tr fiyatının neredeyse yarısı. burdan birilerinden sipariş alıp ordan getirmek çok mantıklı.

fiyatlara şurdan bakabilirsin;
www.yodobashi.com

elektronik haricinde sağda solda gördüğünüz kaliteli yelpazeler güzel hediye olur.

chopstickler var ama süsten öte geçmez tabi.

kimonolar pahalı ama yukata denilen yazlık geleneksel elbiseleri var, festivallerde falan insanlar giyip gidiyor. bunların fiyatları ucuz ve hem kenine hatıra hem de hediyelik süper olur.
  • sttc  (30.08.14 16:05:17 ~ 20:35:05)