bir sirketin personeline deger verdigini gosteren seyler?

bu duyuruyu hem merak hem de is arayacaklara kilavuzluk etsin diye actim. soruya gecmeden once uyarimi yapayim. bu ulkede mutsuzlugun en buyuk kaynaklarindan biri bence calisilan is. biraz secici olun allasen. her cikan ilana atlamayin. neyse ben kriterimi yazayim. devamini siz getirirsiniz.

benim aklima ilk gelen:

tabldot yemek, ne kadar kaliteli de olsa kimse bana tabldot yemegi hakli gosteremez. ver personeline aylik ticket, sodexo'yu istedigini yesin. ki bunu yapabilen patrona da helal olsun diyorum. cunku adam tabldot'la yari fiyatina halledebilir bunu.

öncelikle verdiği para mesela çaycı ve ressam arasında ki fark 150 lira olmamalı (yaralıyım)
sonrası yemek evet önemli.
ayrıca haftasonu çalıştırmamalı.
  • heee  (30.08.14 11:45:08)
Özel sağlık sigortası.

  • bugunku antremanda goz dolduran futbolcu  (30.08.14 11:47:53)
hakedilen parayı zamanında vermesi
kaliteli yemek veya düzgün yemek ücreti
haftasonu çalıştırmaması
mesaiye zorlamaması, zorunlu hallerde mesai ücretini vermesi
servis
psikolojik baskı oluşturmaması
insana değer vermesi
  • lemmiwinks  (30.08.14 11:54:17)
izin konusunda zorluk çıkarmaması ve sorguya çekmemesi.

  • innerbliss  (30.08.14 11:54:57)
Ben de Sodexho yerine Tabldot'u tercih ederim. Gidip sikko bi yemeğe 15 lira vereceğime hem onlar ucuza halletsin, hem de lezzetli ev yemeği yapsınlar.

  • roket adam  (30.08.14 12:08:03)
@roket adam, yemek sepetinde tonlarca ev yemegi yapan yer var.

ilaveten aklima bisey daha geldi. personel ve yonetici secimi cok onemli. eger ruh hastalari, dedikodusu fazla olan bir sirketse kaciiiiin.
  • mayeskuel  (30.08.14 12:13:27)
Ozel saglik sigortasi +1

  • delifaruk  (30.08.14 12:16:43)
@roket sirket ucuza halletsin diyorsan zaten tatsiz tuzsuz catering sirketlerine talim edicen demektir.

  • condom kurşunu  (30.08.14 12:18:41)
Meditasyon odası
Oyun odası
Emzirme odası
Ucuz olması için şirketçe subsidize edilen kafeterya
Spor salonu
Özel sağlık sigortası
Yılbaşında tam altın
Senede bir kaç kez 700 kişi+ 1 leri, ve bayilerle tatil
Performans primi
Proje başarı primi
20+ gün yıllık izin
Evden çalışma imkanı
Şirket emekli sandığı
Bireysel emeklilik
Yurtdışı çalışma imkanı
Şirketin her sene ücret araştırması yaptırıp en yüksek %25'lik dilime göre ücretleri yılda bir güncellemesi
Enflasyon üzerinde yıllık zam
  • [silinmiş]  (30.08.14 12:56:34)
Burada şirketin büyüklüğünden bağımsız değişkenlere bakmak lazım bence. Mesela küçük bir şirket için sodexo vermek yahut özel sağlık sigortası yapmak çok külfetli olabilir. Ama bazı genel prensiplere bakılabilir.

Mesela çalışana kendi görev tanımı dışında başka iş yaptırmamak önemli bir parametre.
  • johan sebastian  (30.08.14 13:04:18)
dedikoduya prim veren, iş bilmeyen yöneticilerin olmaması bile bir denge ve değer unsurudur bence.

  • seyduna6687  (30.08.14 13:16:37)