macbook'da hangi tarayıcıyı kullanıyorsunuz?

safari, chrome, firefox veya diğerlerinden hangisini kullanıyorsunuz?

ben safari kullanıyorum ancak sanki biraz yavaş gibi. ancak chrome'u açtığımda da işlemci sıcaklığı 48 dereceyken 55-60 lara çıkıyor. flash video açsam 70-80 lere fırlıyor.

Chrome kullaniyorum hem evde hem iste, islemciyle ilgili bir sorun yasamadim hic. Flash Player'i kaldirip Chrome'un kendi Flash Player'ini deneyin. Ya da Adobe'ninkini kaldirip bastan kurun. Bir de extension sayisi onemli, aslinda calismiyor gibi dursalar da kurulu olan her extension sisteme yuk bindiriyor.

  • crown  (30.08.14 10:58:51)
pil performansi chromedayken cok etkileniyor. safari kullaniyorum bu yuzden. el mahkum. flash kapali olsa bile cok daha fazla cpu kullaniyor bende de chrome.

  • eksi sozlukte eksiyen adam  (30.08.14 11:29:52)
@crown

chrome'un kendi flashı nasıl oluyor ki? bildiğimiz adobe flash player değil mi işte.
  • mr.goodcat  (30.08.14 11:34:29)
safari

  • skayas  (30.08.14 11:49:21)
@mr.goodcat

Chrome'un icinde gomulu Flash Player var, yani Adobe'ninkini kurmaniz sart degil:

"With Flash Player integrated into Google Chrome, users no longer have to install Flash Player separately, providing a seamless experience of the Web."

helpx.adobe.com
  • crown  (30.08.14 12:25:01)
Safari cok guduk geliyor bana bu yuzden chrome. Firefoxta olabilir.

  • bruceandwayne  (30.08.14 14:04:17)
Safari kullanıyordum ama son zamanlarda çok yavaş gelmeye başladı. Chrome kullanıyorum şu an.

  • immortal  (30.08.14 15:45:49)