Gronland'a schengen ile giriliyor mu?

Danimarka'ya bagli ozerk bolgeymis. Danimarka'ya giriyorsam, Grronland'a da girebiliyor muyum simdi schengen ile?
Birde boyle demisler: eksisozluk.com

hayir

  • she was my baby  (28.08.14 21:37:17)
doğru demişler. grönland'a şengenle giremen. ama vizeyi de danimarka konsolosluğunda halledecen, o işlere danimarka bakıyor

  • ack3000  (28.08.14 21:53:44)
Yani Danimarka'dan Gronland icin vize mi almam gerekiyor?

  • delifaruk  (28.08.14 21:56:29)
kesin, eminim vs diyemem ama geçen sene araştırdığımda edindiğim bilgi buydu. danimarka konsolosluğunu bi arayın derim.

  • ack3000  (28.08.14 22:00:47)
abicim kendin soylemissin, danimarka'ya bagli ozerk bi bolge. schengen bolgesinde degil. e danimarka vatandasi olmadigin icin de vize alman gerekiyor. schengen vizen bi ise yaramaz, niye? cunku schengen kapsaminda degil :)

  • she was my baby  (28.08.14 22:03:04)
@she was my baby

mantıklı bir soru sormuş. şengen bi işe yarayabilirdi, niye? çünkü şengen kapsamında olmayıp da şengen kabul eden ülkeler var. örnek: bulgaristan. şengen bölgesinde değiller ancak şengen vizesiyle gidebiliyorsunuz. yani özerk bölge, danimarka vatandaşı değilsin, şengen değiller cümleleriyle yola çıkıp düz bakmak yanlış. arkadaşın sorduğu soru mantıklı bir soru yani.
  • ack3000  (28.08.14 22:19:35)
san marino da italyada özerk bir bölge ama schengen ile giriliyor mesela, düz mantık yapmayalım.
sorunun cevabına gelince, hiç bir fikrim yok.

  • matematik koyu  (29.08.14 08:53:13)