boya badana?

evin bir bazı odalarının duvarını boyamayı düşünüyorum, 2 oda için boyacı çağırmayayım ben boyayım dedim.

boya konusunda acemi biri için tavsiyeniz nedir? nasıl boyayım? püf noktası var mıdır? tavsiyeleriniz nedir?

rulo ile boya. kağıt bant al süpürgelikleri ve pencere pervazlarını bantla kapla. hatta yere de gazete ser. o gazeteleri de kağıt bantla tuttur birbirine.

duvarları boyarken tavan ile duvarın birleştiği kenarlara da kağıt bant yapıştır. duvarlar kuruyunca tavandakileri sök. bu sefer tavanı boyarken de aynı işlemi duvara yap.

boyayı çok kullanma. yani boya rulodan ya da fırçadan şıp şıp damlamasın.

tertemiz boyarsın. rulo önemli. bir de köşe fırçası al.
  • alperz  (28.08.14 18:24:16)
yanına bir kişi daha bulursan yapışkan alsana. onlar daha eğlenceli ve yapması da kolay. özen gösterirseniz gayet güzel olacaktır.

  • saygilarefendim  (28.08.14 18:24:25)
bir de şundan al mutlaka:
www.trade1st.co.uk
rulodaki boyanın fazlasını alır damlamasını engeller.
  • lily briscoe  (28.08.14 18:30:15)
ruloyla beraber kestirme fırçası denen küçük fırça da al, kenarlara köşelere priz vs gibi yerlere bant çek, ruloyla kaba yerleri, fırçayla ince yerleri boya. ilk kat kurumadan ikinci kata geçme.

  • sir gawain  (28.08.14 18:56:10)
Rulonun sapi uzun olsun yoksa kollarin sikilir. Vileda sapi iyidir, cabucak bitirirsin

  • animalman  (29.08.14 00:05:36)