almanca

merhaba arkadaşlar teyze nediyor yaa, ben ingilizce yazıorum o almanca cevap veriyor :)

Hallo,
bitte füllen Sie den beigefügten Wohnraumantrag aus und senden ihn zusammen mit den Unterlagen hier zum Studentenwerk!
Ich werde die Mietvertragsunterlagen vorbereiten und Sie können den Mietvertrag unterschreiben, sobald Sie hier in Bremen sind.
Die Miete (€ 245,--) und die Kaution (350,-- €) können Sie hier im Studentenwerk am 24.09.2014 in bar bezahlen, wenn Sie den Mietvertrag unterschreiben.

merhaba,

lutfen ekteki barinma(ev/yurt vs.) basvuru formunu doldurup gerekli belgelerle ogrenci servisine gonderin. (ilk cumle bu)

digerlerini tam anlayamadim, almanca okumam yok aslinda. :)
  • schizo  (28.08.14 14:32:18)
kisaca sunu demis

"
Merhaba
ekteki ev basvuru dökümanini doldur ve diger dökümanlarla birlikte ögrenci merkezine gönder.(Studentenwerk sanirim ögrenci merkezi oluyo türkcede)
Sözlesmeni hazirlayacam Bremene geldiginde imzalarsin.
Kira 245 euro, depozito 350 euro. 24.09.2014 tarihinde ögrenci merkezine (studentenwerk) nakit olarak ödeyebilirsin, eger sözlesmeyi imzalarsan.
"
  • emrahday  (28.08.14 14:32:52)
ikinci cümle de benden gelsin;

kira kontratınızı hazırlıyorum. Bremen'e gelir gelmez kira kontratını imzalayabilirsiniz.Kirayı (245 euro) ve depozitoyu (350 euro) 24.09.2014 tarihinde burada sözleşmeyi imzalarken nakit olarak ödeyebilirsiniz.
  • brotha b  (28.08.14 14:35:24)
eger hesabp actirdiysan vs otomatik ödemeye ver einzugsermächtigung imzalayip. barla hayat gecmez. ama muhtemelen bu bar durumu da ilk sefer icin istisnaidir, senin gelisin onlarin sana yer ayirmasindan sonra diye.

  • wiillii  (28.08.14 14:40:41)
ingilizce soruya almanca cevap vermek tipik bir alman davranisi bu arada. herifler hic degismeyecek.

  • schizo  (28.08.14 14:42:47)
bar olayı derken? yok hesap açtıramadım .. 23 ü gidiyorum, 24 ü gitsem
yani son gün oluyor sanırım acaba sorun olur mu ki :)

  • omonia  (28.08.14 14:47:53)
bar: nakit elden

  • brotha b  (28.08.14 14:55:19)
in bar bezahlen - nakit ödeme - elden - bargeld

www.dict.cc

son gün oluyor derken wohnplatzangebot - sana verilen teklifin mi son günü? son gün olayi ne kisacasi?

edit: o tipik alman davranisi da gecen studentenwerk münchenda kadina almanca yanit veriyorum ingilizce soruyor. almanca yanit veriyorum ingilizce devam ediyor.

komple ters yani o ekip. sizle pek alakasi yok.
  • wiillii  (28.08.14 15:05:14 ~ 15:06:15)
bana verilen teklif değil de, yurdun parasını ödemenin son günü 24 ü yazmış ya..
ben de tam 24 ü gitsem sorun olur mu acaba.. tabi bunu teyzeye söyleyeceğim de şimdi anlayacak mı ingilizce acaba :)

  • omonia  (28.08.14 15:27:18)