[]

yenebilecek/içilebilecek sağlıklı ve doğal şeyler

markete gittiğinizde görüyorsunuzdur öyle atıştırmalık veya bir yemeğin yanında içmelik her şeyin içinde kimyasallar var. aspartam, e330, fruktoz şurubu vb. gibi bir sürü şey var. bunların olmadığı yiyecek içecekler var mıdır bildiğiniz?

örneğin ben asitli içecek içmiyorum ancak başka da içecek bir şey yok. limonatalarda bile glikoz var şeker yerine. meyve suları da öyle. geriye bir tek ayran kalıyor ama o da herşeyin yanında iyi gitmiyor.


 
abartmmak kaydiyla gunde bir sise dogal maden suyu icebilirsin.

su aromalilardan degil ama, kizilay, sirma, beypazari falan sade maden suyu.

ayran da gercek ayran degil tabi ama kola kadar zarari yoktur bunyeye.

ambaljli iceceklerden ve gidalardan ne kadar kacabilirsen kac.

% 100 kacmak mumkun degil ama endustriyel gidalar zararli maalesef.
  • exlibris  (28.08.14 12:59:12) 
glikoz şurubundan bahsediyorum. saf şekerden değil.


  • mr.goodcat  (28.08.14 12:59:22) 
hacı baba, sütlü çay, ev yapımı limonata, soda-limon, buzlu çay, buzlu kahve, meyve püreli karışımlar.. aklıma gelen bunlar. alkol olur dersen bira gibi bir nimet var.ya hiç olmadı soda içine taze nane at, yeminle hayatın renkleri birden canlılaşıyor. insan sağlığını hiçe sayan meşrubatları zaten at gitsin. niğde gazozunu tenzih ederim ama.


  • namus ninjası  (28.08.14 13:00:41) 
Maden suyu dışında marketten alınacak içecek yok. Maden suyunu da yemeğin yanında içmek şişkinliği arttırır bazik olduğundan.


  • arnold schwarzeneger  (28.08.14 13:20:26) 
paketlenmiş her şey sağlıksız önce bunu bi oturtalım. içecek olarak; su, ayran ve kefir(bunları da kendin yapacaksın, marketten almayacaksın) dışında hiçbir şey içmemek gerekiyor sağlıklı olmasını istiyorsan.

belki maden suyu içebilirsin, o da limonlu falan değil düz maden suyu.
  • vedat chili peppers  (28.08.14 13:21:09) 
Yoğurdu kendiniz yapıyorsanız ayran, yapmıyorsanız su.


  • angelus  (28.08.14 13:23:42) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.