[]

sigara ve öskürük

Normalde sigara içen bi insan evladı değilim. Hadi tut ki, ayda 1 dal, ya da ayda 2-3 dal sigara içerim. Bu konuda bir sıkıntı yok.

Lakin pazartesi günü arkadaş şirkette tütün sararken, olm bana da sar la bi tane dedim, demez olaydım. Şu sarı paketli tütünden sardı (Yeşili de var falan)

Sigarayı içtim, 5 dakika sonra boğazım yanmaya başladı ve arkasından öksürmeye başladım. Gece gündüz öksürüyorum, şanslıysam öksürürken söküyorum falan ama onun dışında özellikle geceleri kuru öksürük.

Şimdiye kadar sigara içince hiç böyle bir muhabbet olmamıştı. Heriften hastalık falan kaptım desem (ufak bi ihtimal) adamda herhangi bir sıkıtnı yok, ve 5 dakikada bende etkisini gösterecek hali yok.

Ne bok yesem de şu öksürükten kurtulsam? Yazın ortasında mal gibi öksürüyorum.

 
Günde bir paket sigara içiyorum, ben bile içmem açık tütün boğazımı tahriş ettiği için. Keşke içmeseymişsiniz. Hastalık filan değildir de, bence pastil kullanın birkaç gün.


  • kivilcimin kirkta biri  (28.08.14 09:23:24) 
tütün sana ağır gelmiş tahriş yapmış demekki. belki tütün çok kuruydu ve fazla sıcak olduğu için tahriş yapmıştır.


  • r_u_h  (28.08.14 09:24:03) 
boğaz fısfısları vardı adını unuttum naneli falan eczanelerde satılan.
o iyi geliyor

  • joe dalton  (28.08.14 11:41:34) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.