oyun bilgisayarı

2500 lira civrı bir bütçe var. laptop mu alsam masaüstü mü toplasam bilemiyorum.

bu civar fiyata iyi performansla oyun oynamak için sistem veya bilgisayar tavsiyeleriniz nelerdir, nasıl bir yol izlemeliyim.

oyun bilgisayarı diye konuya girersen masaüstü diyeceğim haliyle. masaüstü toplamaya bakın.

  • maxhoper  (27.08.14 21:49:16)
ben monster laptop aldım gayet de memnunum. oyun laptopu kullanan biri olarak sana avantajlarını söyleyeyim.
taşıması kolay. arkadaşlara falan giderken yanında götürebiliyorsun. lan partisi falan olursa acayip rahatsın.
az yer kaplıyor. öğrenciyim ve odam küçük. masaüstü bilgisayarım varken ders çalışacağım zaman masada yer açmak işkenceydi. şimdi laptopun kapağını kapatıp yatağın üstüne koyuyorum.
tabi şöyle de bir gerçek var. masaüstünü tercih edersen aynı paraya daha yüksek performanslı bir bilgisayara sahip oluyorsun. tabi o zaman da monitör klavye masrafın oluyor. onları da hesaba katman lazım.
  • utungan  (27.08.14 22:35:35)
Forevır masaüstü.

Hızlıca bi sistem topladım sana,

AMD FX X6 6300 İşlemci (284,51 TL) vatan bilgisayar
MSI 970A-G46 Anakart (203,48 TL) vatan bilgisayar
8GB (2x4GB) 1600MHz CL9 1.5V Dual Ram (246,69 TL) vatan bilgisayar
Powercolor R9 280X 3GB 384Bit Ekran Kartı (727,35 TL) vatan bilgisayar
Seagate 3.5" 1TB Barracuda Sata 3.0 Harddisk (149,13 TL) vatan bilgisayar
Sandisk 128GB Ultra Plus SATA 3.0 SSD (169,00 TL) vatan bilgisayar
AOC 21.5" i2269Vw Geniş Ekran Led IPS Monitör (365,54 TL) vatan bilgisayar
DARK Viper 750W 80+ USB 3.0 Kasa (300,00 TL) eksenbilgisayar

Toplam: 2.445,7 TL

Bi de üstüne güzel bi gamer klavye alırsın ooh mis.
  • buzbebek  (27.08.14 23:37:37)
24 inç oyun laptopu yok ama masaüstü toplarsanız bu boyutta bir ekranla oynama şansınız oluyor. Örneğin böyle bir monitör oyunlardan çok farklı bir keyif almanızı sağlayabilir:
www.hepsiburada.com

  • mario64  (28.08.14 02:32:44)
yani öyle çok oyuncu yanım yok benim derdim 3-4 sene oyunları çalıştırabilcek bir alet olsun.

masaüstülerde gördüğüm genelde işlemciler laptoplara göre düşük tercih ediliyor. bu ilerisi için bir sıkıntı yaratır mı
  • antonin artaud  (30.08.14 15:28:48)
oyun bilgisayarlarında işlemci düşük tercih ediliyor. çünkü işlemci ile ilgili önemli olan, işlemcinin oyun sırasında darboğaz oluşturmaması. bunun için de masaüstü bir i5 gayet yeterli.
i7 işlemcinin avantajı 8 çekirdek çalıştırması, oyun için bir avantaj sağlamıyor nadir durumlar dışında.
bu yüzden de oyuncular ekran kartına ayırıyor paranın büyük kısmını.
  • yalnux  (30.08.14 15:35:39)
peki bu işlemci olayı 1-2 yıl sonra önemli olur mu oyun performansı açısından.

  • antonin artaud  (30.08.14 19:08:34)
yeni nesil bir i5 al o zaman, kafan rahat olsun.

  • yalnux  (30.08.14 19:16:29)