şu ürünü alsam sorunum çözülür mü sizce ?

merhaba galyalılar,

evimde wireless özelliği olmayan modem var ve sorunsuz kullanıyoruz. acaba wireless özelliği için yeni bir modem almam mı lazım yoksa şu ürün aynı işi görür mü?

www.hepsiburada.com

Anladığım kadarıyla bu alet sinyal güçlendirmek için, kablosuz modem almak gerekiyor yani.

  • i was made for you  (27.08.14 19:43:57)
Bu işine yaramaz. Kablosuz modem al. Diğer türlü iki cihaz birden kullanman lazım.
Iki cihaz kullanırım dersen router Alman lazım. www.hepsiburada.com bunlardan biri.

  • sutlu nescafe  (27.08.14 19:47:00)
access point olarak nitelendirilen ürünler var. Onlardan alıp modeme kablo ile bağlarsanız interneti kablosuz olarak dağıtıyorlar. ancak benim tavsiyem üstüne üç beş daha atıp eli yüzü düzgün bir wireless modem almanız yönünde olacak. Neden mi ? çünkü 1 cihazın yapacağı işi evde iki cihaza yaptıracaksınız. İki adet adaptör kablolar ışıl ışıl yanan iki cihaz olacak. Sorun çıkarsa şu cihazdan mı bu cihazdan mı diye araştırıp duracaksınız vs. vs. Gereksiz. yani ev için gereksiz. access pointler genellikle oteller gibi çok katlı binalarda her odadan wireless internetin çekmesi için kullanılırlar. Evde bir modem bir pc arasında wireless için kullanmak gereksiz bence.

Özetle güzel bir wireless modem alın. Modem alırken de ucuza kaçmayın. Bağlantı kalitenizde ciddi farklar yaratabilir. Güzel bişey alın uzun yıllar kullanın.
  • maxhoper  (27.08.14 19:48:48)