Dizi tavsiyesi

Sürükleyici bir dizi tavsiyesi verebilir misiniz?

Bugüne kadar epeyce dizi izledim, genellikle aksiyon, seri katil, polisiye vs. gibi türler ilgimi çekiyor. Önemli olan sürükleyici olması ve oyunculukların iyi olması.

Yani aradığım dizi her bölümünde ayrı olay olan leverage gibi diziler değil. Onları da izliyorum da çerezlik olarak arada.

Örneğin

the killing
prison break
true detective

tarzında dizileri çok beğeniyorum. shield, luther vs. gibi aynı alandaki dizileri de izledim.

GOT
breaking bad
the walking deasd
dexter
vikings
fargo
hannibal

gibi popüler dizilerin büyük ihtimalle çoğunu izlemişimdir.

Hadi bakalım bekliyorum tavsiyeleri :)

24'ü izledin mi izlemedin mi? 1. önerim 24.
onun dışında person of interest, arrow, banshee

  • xenophobe  (27.08.14 19:05:29)
"Oz" diyorum o zaman.. Vallahi bunca sene izlememişim, çok ayıp etmişim.

Bilim-kurgu severseniz, Battlestar Galactica da on numaradır.
  • vercingetorix  (27.08.14 19:05:39)
aaa hani sherlock?

  • devilred  (27.08.14 19:08:39)
Ben de OZ'un nokta atışı olacağını düşünüyorum.

  • ornithorhynchus anatinus  (27.08.14 19:09:23)
@xenophobe 24'ü izledim, heyecan gerilim iyiydi hatta son sezonu da izledim. person da bitti, arrow'u ilk sezonu izledim bıraktım sıktı.

banshee'yi bilmiyorum ona bakacağım.

@vercingetorix Oz aklımda bakacağım ona teşekkürler. Bilim kurgu ilgimi çekmiyor.
  • vendorth  (27.08.14 19:10:09)
@devilred sherlock izlendi :)

  • vendorth  (27.08.14 19:10:31)
braquo

  • montauq  (27.08.14 19:12:17)
oz

  • reavelyn  (27.08.14 19:12:35)
senin yazdığın ve tavsiye edilen dizilerden biri hariç hepsi beğendiğim diziler. bugünlerde takip ettiklerimi yazayım, ilgini çeker belki.
the last ship, the strain, tyrant, lie to me (lie to me çerezlik diye tabir ettiklerinden)

  • MaraudeR  (27.08.14 19:17:23)
Orange is The New Black de fena değil bu arada. Tabii Oz ve Prison Break'ten sonra biraz soft gelebilir ama, sonuçta gerçek bir hikayeden uyarlama.

Bu arada Battlestar Galactica, ciddi derinliği olan bir dizi. Hani adıyla sanıyla biraz "bir uzay macerası" gibi duruyor ama insanı birçok konuda ciddi ciddi düşüncelere sevk eden bir işlenişi var.
  • vercingetorix  (27.08.14 19:17:37)
believe-- diyeceğim ben. şahsi favorimdir. öyle aksiyon sahneleri falan çok yok da iyi bir kurgu var. ama biraz slow gelebilir söyleyim.
the strain-- daha yeni dizi. vampir dizisi gibi ama alışılmışın dışında.
the following-- seri katil dediğin için yazdım. beğenirim ben.
chuck-- komedi, ajanlık. harbiden iyi bence.ama çerezlik gruba girebilir.
  • suicidal ronin  (27.08.14 19:18:35)
aa evet black mirror da çok çok iyi ama mini dizi, tadı damakta kalıp bitiveriyor. Her bölüm de birbirinden bağımsız.

  • vercingetorix  (27.08.14 19:25:41)
çok iyi bir dizi olduğunu düşünmüyorum, muhtemelen de izlemişsindir ama gördüğüm en sürükleyici dizi Lost.

  • e_rsin  (27.08.14 19:55:06)
Continuum

  • sirena  (27.08.14 19:57:40)
Yazdiklarinin icerisinden sadece hannibal ve prison break izledigim icin tavsiyelerimin sana uyacagi konusunda suphelerim var. Yine de bazen ummadigin diziler seni sarabiliyor.

Weeds
Orange is the new black
Deneyebilirsin.
  • zigi  (28.08.14 00:06:01)
Polisiye olarak Sherlock, The Mentalist iyidir; ancak yine bir ana konu olsa da her bölümünde farklı konuların işlendiği iki dizi. Tek konu üzerinden yürüyen polisiye dizi, hem de seri katili güzel olanından bir Bron/Broen var; iyidir.

  • last oprichnik  (28.08.14 11:21:31)
bir kişi de çıkıp spartacus dememiş. onun haricinde banshee ve orphan black tam olarak kriterlere uyuyor. ha bir de oz'u sürükleyici dizi kategorisine koyanlar var ki lan ben neyse birşey demiyorum. (oz iyidir bu arada)

  • lionel andres  (28.08.14 15:21:33)
Rome'u izle, iki sezon her bölümü film gibi.

  • flashredial  (29.08.14 15:52:26)