Camasir makinesini calistiramadim.

Renklilet icin 40 dereceye getirdim fakat bir de fotodaki gibi program ayarlari var. onu cozemedim. Ne yapsam ki sevgili hanimlar?

hanım demişin çok kırıldım, bizim oralarda çamaşırı erkekler yıkar.
o sayıların her birinin karşılığı olan anlam makinanın üstünde bir yerde yazıyordur.
Örn:
1-kısa program
2-pamuklu
3-kazak
4-özbek
...gibi
  • sos fistik olsun mu  (26.08.14 15:11:15)
evet, bunun bir anahtarı olması gerekir çözmelik, yoksa modeli markayı yazın.

  • whoosie  (26.08.14 15:13:13)
Makinenin modelini nette aratip neyin ne oldugunu ogrenebilirsin. Bu sekilde kimse bilmez. Ama mantiken su var, o tekerlegi timer gibi dusun ne kadar cok cevirirsen o kadar uzun yikar (uydurma mantik)

  • neira  (26.08.14 15:13:15)
bizim eski aeg lavamat'a benziyor. zaten mantık da aynı galiba. o düğme bir timer gibi evet. makine çalıştıkça kendi kendine dönüyor. lavamat şöyleydi:

1. ön yıkamalı
2. ön yıkamasız
3. durulama
4. boşaltma sıkma

yani 1'e getirip başlatırsan ön yıkamalı başlar, düğme dönüp 2'ye gelince ana yıkamaya geçer. yıkar yıkar, bu arada düğme döner, 3'e gelince deterjanlı suyu boşaltıp durulamaya başlar, düğme döner 4'e gelince suyu boşaltıp sıkar vs.

ön yıkamasız istersen doğrudan 2'ye getirirsin ana yıkamadan başlar. ama hangi sayının ne olduğu da makinenin kapağında yazar.

muhtemelen bir yerlerde şifre çözücü vardır. yoksa google'dan marka model kullanım kılavuzu arattırın.
  • kibritsuyu  (26.08.14 15:19:35)