Aracınızın temizliğini nasıl koruyorsunuz ?

Konuya dair bir sürü forum benzeri siteler olsa da yazılanlar çoğu zaman ya 5-6 yıl öncesine ait ya da birbirleriyle tutmayan birinin işe yarar dediğine öbürünün hiç bir faydası yok dediği karmaşa içeren kaynaklarla dolu.

belki ilk göz ağrım olduğu içindir ama temizliğine önem veriyorum aracımın. mesela garaj imkanım olmadığı ve araç gölgede kalmadığı için güneşten nasıl koruyabilirim. boya koruma zaten var ama iç döşemelerinin çatlamaması için ön ve arka cama folyo karton koruma koysam zararı var mı yok mu ?

onun haricinde cam temizliği için ne tavsiye edersiniz? cam siller'in leke bıraktığını ve kireçleme yaptığını duydum, doğru mu bilmiyorum.

aklınıza gelen ne varsa temizliğe dair yapılması gerekenlere dair yazabilirsiniz, şimdiden teşekkürler.

İç döşeme için satılan ürünler var, yağlayıp çatlamalarını solmalarını engelliyorlar. Hatta arabamda da duruyor, gerçi hiç kullanmadım ama..

1-2 hafta kullanmayacak olursam yazın folyo kullanmayı düşünebilirim. Bunun ne zararı olacağını çözemedim ama..

Cam için de buğuyu önleyen bir ürün vardı. Onun da markasını unuttum. Ama genel olarak temizlik konusunda Megiuras marka ünlüdür.

Son olarak aracın en fazla yıpranacak yeri kaportası olacaktır. Bu metal aksamun üstünde kuş pisliğini uzun sürem bırakmaman yararına olacaktır.
  • twelfth  (26.08.14 13:58:11)
Bauhaus'ta örtüler var tüm aracı kaplayan onlar işe yarıyor.

  • heritage  (26.08.14 14:10:29)
hetitage; örtüler şiddetle uzak durulması yönünde tavsiye ediliyor. çizmesi bir yana yoğun sıcaklıkta daha çok ısınmasına neden olduğu söyleniyor.

  • tekil3.şahıs  (26.08.14 14:19:44)