bu film-dizilerde neden kameralar görünmüyor?

Soru tuhaf farkındayım ama açayım.
Şimdi bir dizi izliyoruz ve aynı anda iki farklı ve birbirine ters düşecek noktada çekimler görüyoruz ama kameralar sanki her detayı görüyor ama bir tek birbirini görmüyor. Nasıl oluyor bu?

Birden fazla farklı zamanda çekim mi oluyor? Ama o zaman da zaman sıkıntısı olmaz mı? Yok eğer öyle değilse, o zaman birbirini görmeme imkânı olmayan iki kamera nasıl görünmüyor diğerinin gözünde?

zaman sıkıntısı tabi ki oluyor. set çalışanlarının (oyuncular dahil) en büyük sıkıntsı bu. aynı sahneyi onlarca kez çektikleri oluyor.

  • harekatamiri  (25.08.14 21:08:32)
O sahneler aynı anda çekilmiyor tabii. Aynı sahnenin farklı açılardan defalarca kez alındığı da oluyor, karşısındaki kişi konuşurken rolünü veren oyuncunun aynı şekilde durması da gerekiyor. Bunun için de en büyük iş devamlılık sorumlusuna düşüyor sanırım.

  • ufukcel  (25.08.14 21:17:16)
ayni sahneler birden fazla kez cekiliyor bazi yerlerde.

iste bazen yakaladigimiz devamlilik hatalari da bu esnada ortaya cikiyor.

adam ickisini iciyor bir sahnede ve yarilamis mesela, bir sonraki sahnede icki bardagi daha dolu gorunuyor.
  • exlibris  (25.08.14 21:31:04)