Kariyer mi, hazir para mi ?

Diyelim ki ortalama bir pozsiyonda ortalama bir maasla (3-4 civari) calisiyorsunuz, kariyer imkani var vs.. Boyle giderken bir uerden miras falan kalsa, hazir para, 2-3 ev, kira geliri vs. Aylik geliriniz soyle 7-8 seviyelerine gelse hala kariyer yapmak icin kasar misiniz ? Yoksa lan zaten para icin calisiypruz, maas + digerleri fazlasiyla yetiyor ne yorucam kendimi der akisina mi birakirsiniz ?

Biz bugun sirkette konustuk herkes mikerim kariyerini dedi, yoneticimiz dahil.

İş arkadaşlarınız ve yöneticinize katılıyorum..

  • mutekebbir  (25.08.14 20:10:59)
herkese katılıyorum

  • oldboy  (25.08.14 20:11:34)
bana öyle bir şey olsa işi de bırakıp kirayı falan yerim. sikmişim işini. dünyaya hizmet etmeye çalışmaya gelmişiz sanki anasını satayım. şu anlık öyle olabilir ama umarım değişir.

  • nun  (25.08.14 20:12:34)
7-8 maaş varsa daha neyin kariyerini yapacaksın ki zaten.

  • baldur2  (25.08.14 20:12:56)
Ben çalışırım aynen ama sabah kalkması yine zor gelir. İşin yakınlarındaki bir otelde kalabilirim.

  • aychovsky  (25.08.14 20:13:38 ~ 20:14:02)
kaybedecek bir şeyin olmadığında kariyerin adına daha rahat ve seçici adımlar atabilirsin.

  • vonkhar  (25.08.14 20:14:25)
hayatta yormam kendimi o tarz bi şirket kariyeri için, bir zevki var mı ki, kendini ne açıdan geliştiriyorsun ki? sinir stres sadece. gider gezer tozar, üniversiteden üniversiteye geçer en fazla akademik kariyer için uğraşır ya da ticarete atılırdım belki zevkine. sonra piyango çıkıp da iki yılda suyunu tüketenler kervanına katılırdım herhalde

  • neseranni  (25.08.14 20:16:00 ~ 20:17:02)
Yemişim kariyerini de işini de

  • jamalbsf  (25.08.14 20:16:33)
Eğer %51 sevdiğim bir iş ise devam ederim.

Hiç sevmediğim, nefret ettiğim, servisle giderken yol hiç bitmesin dediğim bir iş ise anında yollanırım. Zamanla üç beş bir şey getirecek, vakit öldüreceğim antin kuntin bir iş yaparım.Mesela atölye açıp cam üflerim, el yapımı maket uçaklar yaparım, keçe işlemeciliği yaparım vs...
  • Evocati  (25.08.14 20:16:56)
Eğer o işi yapmaktan mutluysam ve huzurum varsa, çalışırım. Hem insanın tuzu kuruyken çalışmak da hobi gibi olur zaten.

  • Thredith  (25.08.14 20:18:00)
7-8'i bırak, elime düzenli olarak hazır 3bin lira geçse direkt bırakırım işi.

  • trinitrotoluen  (25.08.14 20:18:57)
Ben calismaya devam ederdim, o da bos oturmiyim diye. Maas + diger gelirlerle ayda 7-8 bin kazansam, yani duran paranin uzerine eklenmeye dwvam etse oylesine cakisirdim vakit gecirmeknicin, 40 yasinda falan da birakirdim herhalde. Ruyalar gercek olsa.

  • kint  (25.08.14 20:26:14)
elde ettiğin geliri akıllı kullanırsan tabiki işi gücü bırakırım ama unutmaki piyango çıkmışlar kişilerin birçoğu eski hallerine geri dönmüşler.. bir nevi yazılı olmayan kural bu.

  • monreve  (25.08.14 20:27:42)
yok ya hayatta birakmam ben calismayi, is degil meslke sahibi bir insanin calismayi birakma karari verebilecegini de zannetmiyorum. aksine isimle ilgili daha fazla yatirim yapma sansina odaklanirdim. mesela yok mu sizin meslegin bir duayeni, hic onunla calismayi veya onun gibi olmayi hayal etmediniz mi? nerede kaldi kisisel gelisim, motivasyon? yarin obur gun cocuklariniza asalak olmayi mi ogreteceksiniz? sizin akrabaniz calismis cabalamis yillarca birikim yapmis soyundan birisi gelsin dagi yesin bitirsin diye, valla iste bu olmasin gavurlar cocuklarina para birakirken sartlarla birakiyorlar, sebebini de gormus olduk.

  • mavicorap  (25.08.14 20:48:39)
Kariyer mi? Net geo fotografcisi degilsem alirim 7-8i kariyerle vedalasirim

  • durbikonusucaz  (25.08.14 20:57:08)
cash on the table.

  • ironiden anlamayan dunyasiz  (25.08.14 20:58:55)
hacı ne kariyeri amk. kariyeri mezara mı götürücez.
hepimiz isteklerimizi karşılamak için çalışıyoruz, kariyer amacımız da o: 40 yaşına geldiğimizde, vasıfsız bir eleman olmamak çünkü olursak, o zamanki taleplerimizi karşılayacak parayı bize vermezler.

o yüzden bana bir yerden miras kalsın. koyarım götüne pinekle gitsin. belki tek tük iş denemelerinde bulunurum, ama hiç kendimi derde sokacak saçlarımı dökecek işler değil. vakit geçirmelik işler.
  • kamera motor  (25.08.14 21:00:11)
yemisim kariyeri

  • exlibris  (25.08.14 21:13:00)
sıkıntıdan patlamayacak mısın çalışmayınca? şahsen bir şeyler üretmeden ya da boş boş oturarak hayatımı geçirebileceğimi sanmıyorum. hobi falan da bir yere kadar. hobi edinsen de alanında uzmanlaş sonra kulüplerde falan ders ver sertifika alıp.

  • harekatamiri  (25.08.14 21:13:26)
O Parayla is kurarim ama kariyerimi birakmam. Ya da gidip gastronomi filan okuyabilirim aslinda, daha degisik seyler yapabilirim.

  • fortisvita  (25.08.14 21:37:19 ~ 21:39:08)
beni kesmez, gözüm yükseklerde.

  • archmage mahmut  (25.08.14 22:09:06)
Hazıra dağ dayanmaz derler.. İş hayatımı sene içinde 3 kez birer ay kaçabilecek düzene sokar mümkünse bağımsız kendi işimi yapardım..

  • nwnd  (25.08.14 22:51:05)
Asla evde durmazdım. Kalifiye bi işletme kurardım yeme içme üzerine.

  • omer gibi  (25.08.14 23:49:53)
Ne kariyeri birader, köleliğin süslü adı o..

1 gün durmam daha da tozumu bulamazlar ..
  • kennym  (26.08.14 08:28:42)
kariyer illa asgari ücretle haftada 6 gün köle gibi çalışmak değildir. ben işime de devam ederdim ama akademik kariyere de göz kırpabilirdim belki.

  • merena  (26.08.14 08:38:00)
Yatar parayı çalıştırırım.

  • arnold schwarzeneger  (26.08.14 09:28:03)