ciğer yapmak istiyorum tarif bilen?

Hanımlar beyler ciğer yapayım diyorum ama güzel bir şey olsun istiyorum. Nasıl yapabilirim? Şimdiden teşekkürler.

bana da lazim, birileri guzel bir tarif verirse sevinirim.

  • grimer  (25.08.14 18:50:24)
Şiş, Arnavut, Edirne?

  • heritage  (25.08.14 19:08:10)
arnavut ciğeri yapmanı öneririm. ciğer sevmeyen bana bile ciğeri sevdirmiştir arnavut ciğeri.

ciğer aldın mı bilmiyorum ama alacaksan ciğerin zarını mutlaka aldırt. küp küp doğrat. çok büyük olmasın.

tarif:

küp küp doğranmış ciğerleri bi kaba al. üzerine un dök. iyice una bula.
kızmış yağın üzerine(tavada) una bulanmış ciğerleri at. başında bekle, arada karıştır. yaklaşık 5 dk kızart. ne kadar kızartman gerektiğini tadına bakarak da anlayabilirsin. internette 2-3 dk yeter diyo ama ben tadına bakarak karar veriyorum.

yanında küp küp doğranmış patates de kızartabilirsin. patates ve ciğer uyumlu oluyo baya.

afiyet olsun.
  • ooo piti piiiti  (25.08.14 19:11:05 ~ 19:12:39)
Sadace o kadar mı un ve ciğer? Patates de koyarım.

  • sehpa fx350  (25.08.14 19:13:34)
evet sadece bu kadar. patates de koy tabii ki. ama patatesle ciğerleri aynı anda atma tavaya. önce ciğerleri hallet. sonra patatesleri kızart ya da önce patatesleri kızart sonra ciğerleri hallet.

  • ooo piti piiiti  (25.08.14 19:18:32 ~ 19:23:22)
Gecrn haftasonu aklima esti.
1 kg dana cigeri almistim.
Edirne tava yaptim.
Once bakir bir tava bul
cigeri ince ince dograyip una batir.
Bakir tavaya, zeytinyagini koy ve kizdir
kizan tavaya az tuz ve kekik at
undan cikardigin cigerleri
2-3 dakika tavada pisir.
Cigerleri pisirirken, icine sarimsaklari butun halde atarak kizart
cigerlerini cikarttiktan sonra ustune maydanoz ekle
Cappy visne suyu al litrelik,
Tam bugday tost ekmegi tost makinesinde kizart ustune kekik ve tereyag veya zeytinyagi dok
guzel bir domates salatasi hazirla bir surahide soguk su ile birlikte sana afiyet olsun
  • voyage  (25.08.14 20:48:27)