nemlendirici sorunsalı

aranızda "cildime uygun nemlendirici bulamadığım için kullanmıyorum. çünkü ne kadar kaliteli ürünler kullanırsam kullanayım yüzümde sivilcelenme ve parlamaya neden oluyor. fakat cildimdeki gerilme, yer yer kuruluk ve pullanma sorununu şu method ile çözdüm" diyen birileri var mı? varsa eğer nedir o method?

(not: fahiş fiyatlara satılan dermokozmetik ürünleri, su bazlı nemlendiricileri, jel nemlendiricileri ve doğal bir yöntem olan kayısı yağını denedim. sonuç tırt.)

  • harekatamiri  (25.08.14 15:19:54)
excipial'i denedin mi? kışın lipo yazın hydro'sunu kullanıyorum ben. vichy, clinique vs. gibi ürünlere psikopat gibi para harcadıktan sonra sonucu sadece 6 tl'lik bu kremde buldum.

  • cadi iren  (25.08.14 15:22:02)
@hareketamiri la roche posay'ın ürünlerinden büyük bir kısmını denedim ama hiçbirinden memnun kalmadım maalesef. bunu denemedim ama yine de bir önyargım var bu markaya karşı.

@cadi iren excipial da sivilcelenme yaptı bana ne hikmetse. aradığım daha doğal reçeteler sanırım.
  • köstebek kurabiye  (25.08.14 15:26:46 ~ 15:27:28)
murad'in oil control mattifier'ı benim sıkıntımı çözdü. tabii başka pahalı bir dermokozmetik çözüm. herkeste işe yarayacağının garantisi yok.

ama senin durumunda aklıma şu geldi, yağlanmayı engellemek için yağlı ciltler için bir temizleyici kullanıp cildini gereğinden fazla kurutup onun da tepki olarak fazla yağlanmasına neden olmuş olabilir misin acaba?
  • merena  (25.08.14 15:34:39)
@merena @yesilimtrak benim cildimde çok aşırı bir yağlanma yok. fakat çok hassas, her an her şey sivilce yapabiliyor ergenliği atlatalı yıllar olmasına rağmen. genel olarak karma bir cilde sahibim, t bölgem yağlı ve yanaklarım kuru. fakat nedense t bölgemde sivilce çıkmamasına rağmen genel olarak yanaklarımda çıkıyor. yani en çok nemlendiriciye ihtiyaç duyduğum yerlerde.

cildime sabun sürmüyorum kurutacak diye. yumuşak temizleyiciler kullanmaya gayret ediyorum ama bu problemden bir türlü kurtulamadım.
  • köstebek kurabiye  (25.08.14 15:40:06 ~ 15:41:20)
yanaklarınızı kuruttuğunuz için o bölgede çıkıyormuş gibi düşündüm ben. yağlı ciltler için olan kuvvetli temizleyiciler tam da dediğiniz şeyleri yapabilir aslında.
dermatologa görünün diyeceğim de görünmüşsünüzdür muhtemelen. yine de gidip bunları bunları kullandım geçmedi diye soylerdim sizin yerinizde olsam.

  • merena  (25.08.14 15:54:56)
@merena görünmez olur muyum hiç? fakat doktorlardan ümidi kestiğim için buradaki kullanıcıların kişisel deneyimleri sonucunda elde ettikleri çözümleri duymak istedim sadece. yine de teşekkür ederim cevabınız için.

  • köstebek kurabiye  (25.08.14 15:57:17)