Şarjlı tornavida ve matkap

Makita markalı bir şarjlı tornavida almak istiyorum. Basit bir şey alacağım, evde kullanmalık. Fiyat hakkında herhangi bie bilgim yok.

Şimdi bu şarjlı tornavidalara matkap ucu takılıp delme işlemi yapılabiliyor mu? Ayrıca matkap almaya gerek yok dimi? Şimdilik delmeyi düşündüğümüz yerler banyoda seramiklerin arasındaki ince boşluklar, alçıpan, duvar gibi yerler. Bu cahili bilgilendirirseniz çok güzel olur. Teşekkürler.

ben de önce senin gibi düşündüm şarzlı tornavida aldım. arada duvar da delerim diye. ince duvarları deliyor ama matkap gibi değil çok uğraştırıyor. sonra bir de matkap aldım. boşuna vidalama aleti almış oldum. sen tornavida seti yerine vidalama da yapan matkaplardan al. bir de uç takımı al yanında.
örnek dersen kendi kullandığım ürünü önerebilirim illa aynısını almak zorunda değilsin çok kaliteli ya da çok ucuz olmadığı sürece hepsi aynı işi yapıyor.
www.hepsiburada.com
  • hayatbirfilm_basroldesensin  (24.08.14 23:00:54)
Matkap ve şarjı tornavida bir birinin yerine 'idare edebilecek' aletler. Benim şarjlı tornavidayla çok işim olmadığı için tornavida uçlarını matkaba takarak idare ediyorum. Eğer çok fazla matkap işin yoksa tersini de yapabilirsin. Yalnız 20-30 liraya satılan dandik şarjlı tornavidalardan alma. Bosh, B&D, Wolfcraft gibi markalara bakabilirsin.

Not: Matkapla çalışırken 100% sıkamıyorsun vidayı. Gücü fazla gelip, diş kaçırdığı için son hareketi elle yapmak gerekiyor.
  • zombi  (25.08.14 10:01:58)