The fall gibi film yok dimi

ömrümün son 5 senesini buna adadım ama yok galiba.
the fall gibi olmasını geçtim, the fall gibi olmaya yaklaşan film bile bulamadım.

bulan var mı?

ne bakımdan the fall gibi mesela?

  • Aerdem  (24.08.14 21:36:41)
her bakımdan. a'dan z'ye.

kusursuz görselliğinden tutun,
hikaye anlatımının tatlılığına ve dramına kadar.

dünyanın en iyi filmi diyemem ama benim en sevdiğim filmdir the fall. onunla hiçbir filmi kıyas edemem :(
  • kamera motor  (24.08.14 21:39:50)
belki pan'ın labirenti. belki big fish. ama hiçbiri the fall değil tabi.

  • sir gawain  (24.08.14 21:41:11)
ı ıh. pan'ın labirentini sevmedim bile hatta, görselleri feci derecede sinir bozucuydu. hikaye kısmı örtüşüyordu bi (küçük kızın imgelemeleri) ama yok ı ıh. (ilber ortay'lı ı ıh layışı)

  • kamera motor  (24.08.14 21:42:08)
:) benim icin de oyle, ben de ayni tadi alamadim. daha yeniyim gerci ben, 1.5 sene falan oldu.

wes anderson basarili gorsellik konusunda, the grand budapest hotel'e bayilmistim mesela.
  • hjarteblod  (24.08.14 21:43:25)
ölü ozanlar derneğini severim ben de. ama görsellik falan deyince, hepsi birarada, bilemedim.

  • Aerdem  (24.08.14 21:43:43)
görsellik diyorsan aynı yönetmenin gerilimli filmi vardı the cell diye. o da böyle abuk subuk görselli.

  • sir gawain  (24.08.14 21:46:34)
the fall'u izlemediğim için ne kadar yaklaşır taleplerine bilmiyorum ama görsellik ve hikaye anlatım başarısında "barry lyndon" var.

  • lesmiserables  (24.08.14 21:54:18 ~ 21:55:23)
benzer film deyince akla gelen bazı filmler var. bunlar da böyle ilginç görsellikler ve ilginç bir hikaye sunan filmler. daha önce başka duyurularda da önermiştim.

- cloud atlas
- the tree of life
- the imaginarium of doctor parnassus
- mr. nobody
- big fish
- the fountain
- the cell
- the lovely bones
- enter the void
- 99 francs
- sucker punch
- the adventures of baron manchausen
- la science des reves
- fear and loathing in las vegas

ama mesela kendisine benzer film olmayan filmleri sormak için de bir duyuru açmıştım. orda da "the fall" denmişti. buyur burdan yak. kişiye göre değişiyor yani.
  • ermanen  (24.08.14 21:59:01 ~ 22:08:31)
life of pi olabilir mesela.

  • grace margaret mulligan  (24.08.14 22:07:56)
@grace, haklısın aslında. içlerinde en yakın oydu. diğer önerilenlerin de hepsini izledim.

arkadaşlar bu arada the fall izlemeyen varsa. izlesin. eğer bu tür filmleri seviyorsanız hayatınızın filmi olacaktır emnim.
  • kamera motor  (24.08.14 22:09:27)
bir de korkoro isimli filmi deneyebilirsiniz.

eksisozluk.com
www.imdb.com
  • oyuncu 1  (24.08.14 22:16:25)
hayatında izlediği film sayısı bir elin parmaklarını geç-e-meyen biri olarak the fall'a aşık olduktan sonra bir de the fountain'a aşık olmuştum.

  • letheavendangered  (24.08.14 22:18:03)
dediğini anlıyorum ve the fountain diyorum. the fall kadar masalsı değil ama denenmeli.

  • emm  (24.08.14 22:41:41)
@emm, yes the fountain de fena değildi ama çok eksikti :)

  • kamera motor  (24.08.14 22:43:51)
the fall tarzına en yakın film diye sorunca aklıma direk big fish geldi...izlemediysen izlemeni tavsiye ederim beğeniceğini düşünüyorum

  • KingDagos  (24.08.14 23:41:52)
Gorsellik olarak ran derim.

  • halitkin  (24.08.14 23:44:08)
wes anderson filmleri olur gibi sanki ?

  • brkylmz  (25.08.14 00:16:06)
milyonlarca film izledim ama the fall tektir diyebilirim. o yüzden dediğini anlıyorum. görsellik falan esgeçiyorsan "in bruges" izleyebilirsin . " etkisi " dışında ortak yönleri yok ama.

  • emm  (25.08.14 00:25:17)
benim için de the fountain'ın yanına bile yaklaşamaz the fall.

  • bob's rotten head  (25.08.14 00:30:46)
the fall benim de kıymetlimdir.

  • slalom  (25.08.14 02:36:59 ~ 02:41:38)
genel olarak wes anderson filmlerini benzetiyorum ben the fall a

  • nikinik  (25.08.14 15:50:13)