[]

yetiştirme yurtlarında büyüyenlerin kimlikleri?

hep merak etmişimimdir bu kişilerin bilinmeyen bilgileri anne baba yada dogum yerleri vs. kısımlarında ne yazıyor boşmu bırakılıyor. eger hiç bir bilgi yoksa ad soyad dışında komple boşmudur ?

soyadlarını nasıl seçiyor bu kişiler :/


 
bence birileri nufüslarına geçiriyordur.


  • zam sampiyonu domates  (24.08.14 20:16:30 ~ 20:16:33) 
Eğer anne-baba bilinmiyorsa nüfus müdürlükleri soyad ve anne-baba adı veriyor diye biliyorum. Boş değil yani. Kafadan mı sallıyorlar acaba? Ben de merak ettim. Sonradan karışıklık olmaması için belli bir prosedür vardır herhalde.


  • auroraaurora  (24.08.14 20:36:59) 
bana çok mantıklı gelmedi ama şöyle yazmışlar zaman gazetesinde:

"Kimliksiz ve herhangi bir anne-baba kaydı olmadan cami avlusunda, parkta bulunan çocuklar, emniyet birimlerinin tutanağı ile o ildeki çocuk yuvasına teslim ediliyor. Yuva yetkilileri de kendilerine ulaşan tutanak doğrultusunda kimlik çıkarılması gereken çocuklara uydurma ad, soyad, anne-baba adı, doğum yeri bularak kimlik çıkarılması için nüfus müdürlüklerine müracaat ediyor. Nüfus müdürlükleri ise hiçbir nüfus kütüğüne bağlantısı olmayan çocuklara nüfus cüzdanı vererek, o ildeki son nüfus kayıt sırasını cilt, aile sıra, sıra no olarak kimliğe yazıyor. Çocuğun anne-babası belli ise nüfus kaydı çıkarılarak buna göre kimlik düzenleniyor ve yine o kütükteki son numaralar veriliyor."

www.zaman.com.tr
  • calzoncillos  (24.08.14 20:44:13 ~ 20:45:26) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.