okula başladım: ilk hesap makinesi

işletme okuyacak matematik özürlü birisi (ben) için hesap makinesi almam lazım. sınavlarda falan kullanımı serbestmiş. hangi işlevlerin olması gerekir? türevle integralle işim olacak sanırım ve ben bunlardan çok korkuyorum. hesap makinesi bunları çözer mi?

kısacası, matematik cahili biri için en ucuzundan ama tüm fonksiyonları da yapan bir şey olarak ne almamı önerirsiniz?

  • ron dennis  (24.08.14 10:49:24)
model aklımda yok ama fonksiyon ya da formül kaydedebilen bir şey alma, sınavlarda kabul etmiyor bazı bölümler.

  • Celestial  (24.08.14 10:51:51)
casio fx-350
(bkz: cevap nick uyumu)

  • sehpa fx350  (24.08.14 11:28:32)
Casio fx-3650p

  • birfincankahvedahaisteyenadam  (24.08.14 12:12:53)
casio fx-82ms ile bölümü bitirdim.

  • kivanc1  (24.08.14 12:17:29)
sizin bölümdeki heseap kitap işlerine işletmede okuyan bir arkadaşım aracılığı ile şahit olmuştum. korkacak bişey yok. fx82ms'deki fonksiyonları bile tam olarak kullanmayacaksınız. çoğu kısım 4 işlem. özetle herhangi bir makina işinizi görür. marka olarak kesinlikle casio tercihimdir. gidip de bütçenizi zorlayıp 200-300 tl lik makinalara bakmanıza gerek yok.

ben mühendisliği 991es ile bitirdim ama makinanın bütün fonksiyonlarını son haddine kadar kullandım. 82ms i de işletmedeki arkadaşa sınavları için ödünç veriyordum isterse. O da o şekilde mezun oldu. adam hesap makinası bile almadı yani.
  • maxhoper  (24.08.14 12:57:19 ~ 13:05:01)
benim texas instrumentsım vardı, liseden kalma. kopya sayılır diye sokmuyorlardı.

aşırı fonksiyonel de olmasın aman.
  • patiska  (24.08.14 13:01:37)
işletme okuyacaksan hesap makinesine gerek yok aslında...şaka bir yana Casio fx-82MS öğrenci dostu, senin işine yarayacak, ucuz bir hesap makinesi. Bunu al bence.

  • qazaqwsx  (24.08.14 13:21:00)
Casio tavsiye ederim. Matematik bölümü bırakan biri olarak sadece fizik dersinde saçma sapan sayılarla toplama, çıkarma, çarpma, bölme yapıyorduk. Dört işlem yapan bir hesap makinesi bile yetebilir. Çok önemli bir şey alma.

  • hohoya  (24.08.14 14:25:28)