Sizce bir gezginin mesleği ne olmalıdır ?

Bol gezen ve ülkeleri gezmek isteyen biri sizce ne olmalıdır? Aklıma sadece bilg mühendisliği (yazılım tarzı şeyler geldi )

Program sunucusu. Acun gıbı, gulhan gıbı.

  • benoyledemekistemedim  (24.08.14 04:06:05)
dükkanı olmalı. düzeni kurup, başına sağlam bi adam dikip kendini boşa çıkarmalı.

  • aşksız prens  (24.08.14 04:45:21)
Dış Ticaret ile ilgilenmeli. İthalat, ihracat.

  • otonom  (24.08.14 04:45:42)
Meslek sınırı yok gezmek için. Çok alakasız mesleklerle de gezecek şekilde çalışabilirsin.

Örneğin;
bikafalar.com
  • godless frog  (24.08.14 05:06:50)
fotoğrafçı

  • en lüzumlusundan feyizli bir abiniz  (24.08.14 05:26:28)
2-3 ya da daha fazla dili iyi derecede biliyorsan (ingilizce, arapça, fransızca, rusça, çince, almanca, ispanyolca bunlar hep geçerli diller) ihracat yapan şirketlerde iş bulabilirsin. ürünleri tanıtmak ve satmak için ayda 3-4 kere yurtdışına gidersin. ama yorucu bir tempo. zor bir iş.

pilot, hostes, kaptan, gemi adamı olabilir. tır şoförü olabilir. hariciyeci, başbakan, cumhurbaşkanı veya bunların yalakası olabilir.
  • mistreated  (24.08.14 06:35:07)
tır al, gez. avrupa'ya taşıma yaparsın, oradan asya'ya geçersin, afrika'ya yük götürürsün derken hallolur. acun gibi şansa ihtiyacın yok, tır alıp direkt girişeceksin.

  • uzunuzunilgi  (24.08.14 07:46:19)
Havacılık sektöründe olmalıdır.
Afrikadan yazıyorum.Ciddiyim.

  • basond  (24.08.14 10:22:47)
Belli bi meslek değil. Kurumsal bi yerde 1 yıl çalışıp ilk yıl yıllık izin bayramdi yılbaşıydi yok 23 nisanı yok 19 mayısı hafta sonu ile birleşen her 3-4 günlük tatil gezmek için fırsattır gezgine.

  • kakao  (24.08.14 10:49:29)
şaka gibi, kimse turist rehberliği yazmamış.

  • baldur  (24.08.14 10:55:31)
gezgin gezgindir mesleği olmaz.

  • dedim dedim de kime dedim  (24.08.14 11:01:38)
Çevirmen. Gittiğim yerde günde birkaç saat çeviri yaparak geziyorum. İnternet ve laptomının olduğu her yerde para kazanabiliyorum. Hesaba ya da paypal'a yatıyor. Kafam rahat.

  • trachemys scripta elegans  (24.08.14 12:06:24)