[]

total war serisinden kitaplara

selamlar. çocukluktan beri tarihe ilgim oldu, ancak bunun üzerine spesifik okumalar yapmadım. ne, nedir hakim olsam da dediğim gibi meselelerin genel hatlarından içerisine nüfuz edemedim. medieval total war oynuyordum da aşka geldim, orta çağ'dan günümüze (daha öncesinden de olabilir) krallıklar, devletler, iktidarlar, halk neler yapmış, ticaret nasıl olagelmiş, sorunlar, problemler, savaşlar, göçler... kısacası tarihle alakalı başucu kitaplarınızı dökebilir misiniz? özellikle orta çağ'da avrupa, genel olarak akdeniz tarihi üzerine harici kitap tavsiyeleri de alabilirim. (komplo teorili, nefret söylemi içeren, daracık paradigmadan bakanlar tabii ki tercih dışı)
 
İngilizce olması sorun olmayacaksa Stuff You Missed In History Class diye bir podcast var 20-30 dakikalık, genellikle batı tarihi ve daha çok son iki yüzyıldan bahsediyorlar ama genel olarak yelpazeleri oldukça geniş. Her konuda howstuffworks.com'da alakalı bir makale çıkıyor zaten ve bazen kitap referansları da veriyorlar.


  • peki madem  (23.08.14 19:20:20) 
World Civilizations: The Global Experience


  • duygusal pehlivan  (23.08.14 23:00:48 ~ 23:05:44) 
Giris istiyorsan(kucuk punto ile 1500 sf, giris ancak bu kadar)

Norman davies - avrupa tarihi

Akademik olarak bulunabilecek, giris niteliginde, makro duzlemde en iyi eserdir.
  • protector  (24.08.14 00:37:59) 
Telefondan ekleme yapamiyorum, soruna bir daha bakinca sunlari da ekleyeyim dedim:

Fernand braudel'in butun eserleri(akdeniz cevresi icin onemli)

William mcneill - dunya tarihi
  • protector  (24.08.14 00:41:09) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.