Dolaptaki 20 yumurtayı ne yapayım?

Ailem yanıma geldiğinde yumurta aldı, sonra da unutup gittiler. Ben yumurtayı gördüğüm zaman yiyemiyorum. O ne demek lan diyorsanız; mesela, kekin içinde yumurta var ama görmediğim, tadını almadığım için yiyebiliyorum, ama sahanda yumurtadır, menemendir vs yemem mümkün değil, çok ağır mide bulantısı yapıyor maalesef. Kimim kimsem de yok ki vereyim. Yemek israfına çok üzülürüm. Nasıl tüketebilirim ben bu yumurtaları? Kek filan mı yapıp dondurucuya atıp haftalarca yiyeyim bari dedim ama tariflere bakıyorum hep 2-3 yumurta diyor. 10 tane kek yapacak halim de yok. Kilo derdim var ayrıca, öyle çok kalorili bir şey de yapamam.
Atacak mıyım ben bu yumurtaları şimdi?

komşuya ver.

  • baldur  (23.08.14 13:35:29)
Komşunun kapısını çal. Durumu anlat, ona ver.

  • godless frog  (23.08.14 13:36:33)
mayonez yiyebiliyorsan mayonez yap, yapımı ok basit.

  • uykusunu yakalayan adam  (23.08.14 13:39:25)
beze yapabilirsin. sarıları da ayırırsın börek yapıp üzerine sürersin.

  • kırmızıkaşekaban  (23.08.14 13:43:10)
pancake veya krep yap birsuru. kilo problemin varsa unla degil mikserde cekilmis yulafla yap, boylece beyaz un yememis olursun (kalori bakimindan fark etmez cok ama yulaf karbonhidrati kana daha yavas karisir daha uzun sure tok tutar). sonra bunlari buzluga atarsin, arasira yersin kahvaltida falan.

bu arada benim kardesim de pek yumurta sevmez, yemez oyle sahanda falan. gecenlerde ona bir yumurta verdim, hic benzemiyo tadi yumurtaya cok sevdim dedi yedi. yumurtanin beyazini ve sarisini farkli kaplara koy. beyazini baya krema kivamina gelene kadar mikserle cirp. (once kopurucek, sonra yavas yavas koyu bir kivam almaya basliycak). sonra sarisini ve biraz da beyaz peynir ekle icine, karistir. yagladigin bir kaba koy, pisene kadar 180 derece firinda pisir (icine sokup cikardigin bir kurdanin temiz cikmasi lazim pismis olmasi icin, ayni kek gibi). boyle kekimsi bir hal aliyor kabariyo. guzel bir kahvalti eger denemek istersen.
  • gerard  (23.08.14 14:15:47)
krem karamel yapın, ona baya yumurta gidiyor.

  • marikaki  (23.08.14 15:11:02)
beze +1
ya da krem karamel yapmak geldi benim aklıma.

  • kaffle  (23.08.14 15:22:44)
Kedilere ver +1

  • [silinmiş]  (23.08.14 16:41:48)
beyazları ile beze, sarıları ile mayonez yap işte. ya da krep-dondurucu mevzusu iyi.

  • uykusunu yakalayan adam  (23.08.14 16:44:38)
Tiramisu yap arkadaslarini cagir. Icine 7-8 yumurta giriyor bildigim kadariyla

  • earthsea  (23.08.14 18:44:37)
öğrencilere verin.

  • compadrito  (23.08.14 18:50:52)
uygun fiyattan alırım :D

  • bartholomew87  (23.08.14 18:53:19 ~ 18:53:28)