şu aralar kendinizi ne yönde geliştirmeye çalışıyorsunuz?

kendi başınıza, sınırlı kaynak ve imkanlarla ne yönde geliştirmeye çalışıyorsunuz kendinizi? başarılı olduğunuz söylenebilir mi peki?

İş almak ihale kovalamak konusunda

  • filipis  (22.08.14 17:31:24)
Programlama > python, c++ ve c.

Web programlama: css ve php

Almanca : duolingo.

Bazen motivasyonum kaçsada 3 gunde bir gun arayla zaman ayırabılıyorum bunlara. Oluyoda bişiler. Başarı daha uzak, yıllar lazım başarılıyım demek için. Daha emekleme aşamasındayım.
  • anonymice  (22.08.14 17:32:59)
3d modeling.

çalışıyoruz işte.
  • golan trevize  (22.08.14 17:33:44)
türk hava yolları'nın da kulladığı pilot adaylarının girdiği sınav olan dlr için kendimi geliştirmeye çalışıyorum.

  • bira sisesi kapagi  (22.08.14 17:34:12)
ben kuzey yönüne doğru. aurora borealis görmek istiyorum. bi türlü göremedim.

i.vimeocdn.com
  • ermanen  (22.08.14 17:36:21)
sanata çok ilgiliyim. uzun zamandır resimle uğraşıyorum, heykel kursuna başlıyorum yakında. araştırıyorum sürekli, bilgi sahibi olmak her şeyi öğrenmeye çalışıyorum bu iki konuyla ilgili. akımları, sanatçıların hayatlarını.

  • rock n roll  (22.08.14 17:36:22)
almanca öğreniyorum.

zayıflamam gerektiğine kanaat getirdim, bir de kas yapacam. kız bulamıyom çünkü.
  • siradisi00  (22.08.14 17:38:31)
almanca öğreniyorum. sanırım başarılıyım

  • Nefe  (22.08.14 18:02:14)
daima asıl alanım olması gerektiğine inandığım edebiyat konusunda.

başarılı mıyım değil miyim bilmiyorum, fikrim yok. çocukluğumdaki gibi değilim, hem okumam hem kavrayışım daha ağır geliyor. yazı konusunda da pek ilerleyemedim sanırım, aynı şekilde yazıyorum.

ama 5 sayfa okusam bile oradan kendime ders çıkarmayı beceriyorum. veya kendi yazdığım şeylerde (en önemsiz duyuru cevabında bile) kurduğum cümlelere, neyi nasıl yazacağıma falan dikkat ediyorum. sapıtmayıp disiplinli çalışırsam 20 sene sonra çok büyük yazar olurum diye düşünüyom. yok herkes gibi yaşarsam, ekstra hiçbir şey yapmazsam, sadece düzgün konuşan sıradan bir vatandaş olarak devam ederim.
  • pescador  (22.08.14 18:05:48)
İşle alakalı genelde. 3d modelleme, kam dizaynı yapmaya çalışıyorum şu aralar. Bilen varsa beri gelsin.

  • sehpa fx350  (22.08.14 18:30:29)
Duzgun beslenme, duzenli spor yapma

Hayatimda verdigim en dogru karar. Evet basariliyim, terbiye ettim kendimi.
  • cecilia  (22.08.14 18:58:07)
insanın doğası ve ego'nun yapısı hakkında sorgulamalar yapıyorum. atıyorum birşeye mi öfkelendim. buna hemen "ben bu duruma NEDEN kızdım?" diyip gerçek bir cevap bulana kadar sorguluyorum. böyle böyle "ben sandığımız" ego'nun farkına daha çok varıp, onun illüzyonlarına daha az kapılmayı hedefliyorum. malum "ben sandığımız" şeyler ortadan kalkınca geriye "gerçek biz" çıkacak. misal eskiden kıskançtım. bunu yendim bu sorgulamalar sayesinde. şimdi o kadar boş geliyor ki anlatamam. insanların malesef bu tarz trans halinde nice prangası var. bir ömrü boş yere harcamaya neden oluyorlar. neyse fazla uzattım.

  • matrix  (22.08.14 19:07:04)
Sabır ve anlayış. Suç ve ceza. Ahlaki sorunlar...
Başarılıyım ama olgunlaşma süreçleri çok yurucu ve yıpratıcı

Onun haricinde almanca'mı ilerletmem gerek.
  • hohoya  (22.08.14 19:21:25)
spor konusunda başarılıyım, günlük kitap okuma falan tarzı şeylerde eh, dil öğrenme ve online ders olayında epic fail gibi oldu şu ana kadar.

  • acccra  (22.08.14 20:28:13 ~ 20:28:37)
Gitarda blues müzikte geliştirmeye çalışıyorum. Siyasi ve felsefi olarak liberalizm hakkındaki bilgimi artırmaya çalışıyorum. Bir de temel bilimsel konular hakkında bir şeyler okuyorum vs. bu kadar sanırım.

Başarılı olduğumu söyleyebilirim sanıyorum az çok.
  • i was made for you  (23.08.14 01:50:34)
sinema kültürüm sıfır. onu geliştirmeye çalışıyorum.

  • rayde  (23.08.14 02:05:25)
kitap okuyup kültür edinmeye çalışıyorum. entelektüel olarak bişeyler katar diye umuyorum.
yani eğlence için değil fayda sağlaması için yapıyorum.

  • sttc  (23.08.14 02:32:37 ~ 02:33:10)