güneş gözlüğü

çakma gözlükler ile orginal gözlükler arasındaki fiyat farklarındaki uçurumun neden nedir?

aralarındaki farkı, defolu ve defosuz kondom arasındaki farka benzetmek pekala mümkündür. ondan sanki bu fark.

  • baschar  (06.07.09 13:57:55)
tasarım ucuz olmasa gerek.

  • fenrir greyback  (06.07.09 14:25:17)
özellikle cam farkı. stil farkı. malzeme farkı. çakma gözlükle gözlerinizi mahvedersiniz. aman diyeyim.

  • metox  (06.07.09 14:29:13)
malzeme kalitesi, üretim yeri, üretim teknolojisi, uyulan/uyulması zorunlu standartlar, firmanın pazarlama, ar-ge vs. gibi masrafları, vergiler...

  • forrestgump  (06.07.09 15:41:48 ~ 15:43:17)
1)kalitesiz camlar gözde ciddi manada bozukluklara sabep oluyor.
2)tasarım hakkı
3)reklam masrafı
4)marka değeri
  • crucio  (06.07.09 16:23:09)
adı üzerinde biri çakma biri orjinal.
Biri kopyadır, biri orjinal.
biri düşük maliyetlidir çünkü her türlü hammaddenin en dandiriği kullanılır öteki tasarım, koruma, sağlamlık içerdiğinden yüksek maliyetlidir.
birinin ne üdüğü belirsizdir, birinin üreticisi, adı adresi bellidir.
biri ucuzdur biri pahalıdır çünkü pahalı olmasına sebep olan unsur çoktur.
biri gözlerinizin bozulmasına sebep olur, öteki gözlerinizin bozulmasına engel olur.
  • icemanr  (06.07.09 16:26:22)
mağaza kirası + işçilik + kalite

  • tulkas  (06.07.09 16:36:32)
@divit
bu cam taktırma olayı nasıl oluyor? güneş gözlüklerinin camları oval filan bi acayip oluyor?

  • mavikurbaga  (06.07.09 17:15:46)
@divit

sen numarali bir gunes gozlugu yaptir sonra gor bakalim kaliteli bir camin fiyati gozlugu kaca katliyor.
  • cilgin fantezilerin adami  (06.07.09 23:26:28)
biraz da marka meselesi. maliyetten çok markaya ve prestije ödüyoruz o paraları. (gerçi o markanın oluşturulması da bi maliyet ama)
camın çerçevenin kralı olsa o 'cidden uçuk' fiyatlar etmez.

  • denizin kulleri  (07.07.09 03:31:43)
dünya üzerinde çakma güneş gözlüğü yüzünden gözüne zeval gelmiş tek bir örnek gösterebilirse tıp dünyası, gözüme rayban sokacak olmamdır.

  • entry ca  (07.07.09 13:34:27)