Gün içinde düzenli kaç iş yapıyorsunuz?

İşe gidiyorum 8 saatim çok yoğun geçiyor ayakta ve sürekli dikkat isteyen bir işteyim. Eve gelince pilim bitiyor biraz uyuyorum. Ders çalışmak istiyorum küçük yaştan beri gitarla uğraştığım için de onun köşede çürümesini istemiyorum. Onu da eklemek istiyorum. Akşam da yatmadan biraz yazı yazmak istiyorum. Dalmadan evvel biraz kitap okumak istiyorum.

Arkadaşlar yapamıyorum!!

Arada sözlük arada videolar derken akşam oluyo.

Gönül arada oyun oynamak, film izlemek istiyor.

Onu da yapıyorum ama ne zaman gitarı koysam ders çalışamıyorum, ders çalışsam yazı yazamıyorum, öbürünü yapsam diğeri düşüyor..

eğer yapabiliyorsanız multitasking olayını 2. soru size geliyor

Bunu psikolojinizi bozmadan nasıl yapabiliyorsunuz?

her gün hepsini yapma birgün kitap bir gün oyun birgün başka aktivite şeklinde bölmeyi dene

  • basond  (21.08.14 19:24:50)
bilgisayar büyük engel. azaltmaya çalış.

kitap okuma olayını yolda yapmayı dene mümkünse. gitar çalmanın ön koşulu ders yapmak olsun senin için. bugün yarım saat ders yapmazsam gitar çalmayacağım de mesela.
  • reavelyn  (21.08.14 19:26:01)
açık havada daha kolay yapılıyor yav. koltukta-yatakta otursam yapmayacağım şeyi balkonda-sahilde büyük bi rahatlamayla yapıyorum.

ama önce o interneti bi kapat.
  • seksen9  (21.08.14 19:32:17)
-bilgisayarda takılıyorum
-kitap okuyorum
-dil öğrenmeye çalışıyorum.

bu da tatil diye böyle.
  • m e b  (21.08.14 19:33:21)
günde 10-12 saat çalışan, haricinde çizimle müzikle uğraşan biri olarak ben de aynı dertten muzdaribim. kesinlikle bilgisayar başında geçirilen vakti azaltmalısın. başına oturuldu mu kalkılmadığından en temizi o bilgisayarın başına oturmamak. neticede şirket yönetmiyoruz amk kendime de kızıyorum sürekli, iş saatinde zaten bakıyorum internetten bişeylere de. o son sekmeyi açmayacaktım, o son videoyu izlemeyecektim, o son başlığı okumayacaktım diye sövmenin alemi yok. oturmamak lazım pcye.

  • rakunzelll  (21.08.14 20:57:38)