jimdo nasıl çıkılıyor veya..

ben bu jimdo'yu yeni öğreniyorum. şimdi durumu da söyleyeyim:

- bir arkadaş rica etti site yapar mısın diye, yaparım tabi haftasonu geleyim dedim. baya basit bir site olacak zaten iş değil yani.

- sonra dedi ki biz alan adı falan aldık, jimdo'dan almışlar pro paket. senelik 120tl. ben de yeni öğrendim hazır tasarım hizmeti sunuyorlarmış. ama onlar özgün tasarım istiyor, haliyle benim sıfırdan php html kasmam lazım. yani bu jimdo'nun hiçbir şeyini kullanmamam lazım.

- kısaca, biz alan adı ve hosting'i alıp, jimdo'nun hiçbir şeyini kullanamayabiliyor muyuz? yani jimdo'da şuan hostingimiz var, domainimiz de oraya kayıtlı. ben kendim site ekleyemiyor muyum?

- eğer bunun ftp'sini falan kullanamıyorsak nasıl çıkıyoruz bu jimdo'dan direkt dns'leri başka hostinge mi yönlendireyim.

destek.jimdo.com

---Jimdo'da FTP kullanıcı bilgileri yoktur. Bu sayfada Jimdo'da FTP kullanıcı bilgilerine neden ihtiyacınız olmadığını ve Jimdo sitenizde içeriklerin nasıl saklandığını anlatıyoruz.---

yeni bir hosting alarak domain NS adresini değiştirerek bu işi halledebilirsiniz.
  • teknikekip  (21.08.14 11:47:48)
evet tek çözüm o gözüküyor. ekstra 100tl masraf çıkmasın diye çabaladım da, özgün tasarımda başka yolu yokmuş belli ki.

  • kamera motor  (21.08.14 11:53:02)