trabzondan ne istenir

kardeşim trabzona gidiyor bir düğün sebebi ile. bir gün kalacak. ne istersin diye sordu bir şey diyemedim. orada askerlik yapmıştım o yüzden pek iyi anım yok. ne isteyeyim?

trabzonun simidi çok güzeldir dışı sert içi yumuşak ve çok lezzetlidir
tuzlu tereyağı istenir
bal istenir

tereyağ ve simit hep istediğim şeyler benim
  • cruseo  (21.08.14 10:49:01)
at iste.

  • mahalle sakininin korna sesiyle imtihani  (21.08.14 10:50:00)
Sürmene çakısı isteyebilirsin ama fabrika yapımı olanlardan almasın. Uygunlarından 50-60 tl civarında bulacağını tahmin ediyorum.

  • i hu hu  (21.08.14 10:50:30 ~ 10:56:24)
trabzonun fasisti cok iyidir, orta halli bir tanesini isteyebilirsiniz.

  • no christ requires  (21.08.14 10:50:34)
trabzon (vakf-ı kebir) ekmeği, tuzlu tereyağ, sürmene bıçağı, atkı denen oranın kadınlarının yerel bir kıyafeti (siz burda şal olarak kullanabilirsiniz), çeşitli bez işleri isteyebilirsiniz baskılı yerel motifli (masa örtüsü, koltuk örtüsü vs olarak kullanılabilir)

  • in pyjamas  (21.08.14 10:56:21)
bir tekerlek tereyağı istenir.

o kadar.
  • sir gawain  (21.08.14 10:57:49)
Laz boregi istenir.
Borek degil tatlidir, bir gun bir tepsi laz boregi yiyerek intihar etme planlarim var oylesi doga ustu bir lezzettir, tanrinin varligina kanittir.

Offff, nerden hatirladim.
  • cecilia  (21.08.14 13:00:59 ~ 13:09:53)
trabzon simidi, taze fındık ve laz böreği istedim. askerdeyken trabzon ekmeğinden gına gelmişti, ondan istemedim.

  • inheritance  (21.08.14 13:52:59 ~ 14:23:38)
sürbısa bıçak, devasa somun ekmeği, kurut peyniri, tereyağı, çaykur fabrikasından alınan (ya da satış yerinden) hediyelik olan çaydan. fındık daha yeni toplanıyor, çok aşırı tazedir ama taze bulabilirse ondan da alsın.

edit: in pyjamas'ın dediği şey keşan. dekoratif olanları da var güzeldir.
  • harekatamiri  (21.08.14 14:20:36 ~ 14:21:26)
trabzon'dan fındık istenmez. tereyağı, trabzon ekmeği istenebilir.

  • cemiyetin unlu simasi  (21.08.14 14:30:39)
Vakfıkebir ekmeği, akçaabat köftesi(dondurulmuş veriyola)
bir de trabzon hurması var ama sanırım o uzakdoğuda yetişiyor:)

  • her giriste sifresini unutan adam  (21.08.14 14:35:25)