Aramızda 5-6 saat uyuyup gün içinde hiç uyumadan enerjik bir şekilde

durabilen var mı? Varsa taktik istiyorum. Ama öyle ölü gibi gezinenleri demiyorum. Enerjisini hiç kaybetmeyenlerden bahsediyorum. Daha doğrusu 6 saat uyku yeterli gelen.

Bir sene hafta içleri üç saat uykuyla yaşadım, şimdi de 4-5 saat uyuyorum. Çözüm kahve, pharmaton da alıyorum ama etkisinden emin değilim çok yorgun hissetmiyorum.

  • Lim5  (21.08.14 00:33:58)
bahsettiğin saatlerden daha az bir uykuyla devam ettiriyorum hayatı. kahve vs. kullanmıyorum. benim tek uyguladığım şey öğlen vakti uyumak. örneğin ben her öğle ezanından sonra yani 13 gibi yatarım, 14, 15 gibi kalkarım. buna islam dininde kaylule denir. halk işinde şekerleme diye de geçer. bu saatlerde uyumanın bilimsel açıklaması da var. bir süre sonra alışırsın zaten.

  • icimdekibiri  (21.08.14 00:38:03)
sihirli formülü veriyorum.

uyandığında yanıbaşındaki telefonundan seni canlandıracak bir şarkı aç ve eşlik et. bir de ne olursa olsun güçlü hisset. öyle 1 saat daha yatayım, kim şimdi işe gidecek psikolojisi herşeyi bozuyor. onun yerine, şimdi çayımı demleyip, duşumu alıp keyifle kahvaltı edeceğim gibi planlar geçsin kafandan.
  • mayeskuel  (21.08.14 00:38:49 ~ 00:39:30)
Aslında kalkmada problem yok. Problem gün içinde ortaya çıkıyor. :)

  • secilmis uye  (21.08.14 00:40:23)
Bünyeyle alakalı sanırım. Kimisi az uyku ile dinç olurken kimisi ölü geziyor. Birde sabah jimnastistiği yap. Spor yapmak dinç tutar. Bir de sigara içiyorsan uykusuzken çarpıyor olabilir.

  • filipis  (21.08.14 00:44:32)
Benim bu. Sanirim filtre kahveye olan duskunlugum ve cogu yere yuruyerek gitmem buna etken

  • konskenkova  (21.08.14 00:49:25)
Erken uyanip dus alıyorum kahvaltiyi gec yaparim 1 de yatar 8 de kalkarim

  • steward  (21.08.14 00:55:57)
yillardir gunde 5 saat uyuyorum. az sonra bir bolum dizi izleyip uyucam mesela ve saat 7 gibi kalkacagim. taktik falan yok, boyle alistim diyebilirim. ama haftasonu acimiyorum, 10 saat uyuyorum.

  • a340  (21.08.14 01:06:24)
Uyarıcı ilaçlarla

  • saksı  (21.08.14 01:25:08)
gunde 6 saat uyku uyuyabilirsem kendimi şanslı sayıyorum, gun içinde deli tempo ile çalışıyorum ve hemen her akşam mesaideyim. işten cıkıp eve geldiğimde de evde yapacak işim illa oluyor ama yatmadan once bır saat bısey ızleyıp kafamı bosaltmaya dıkkat edıyorum. duzenlı spor yapamıyorum yogunluktan ama mumkun oldugunca fazla yurumeye gayret ederim. sigara icmiyorum ve 36 yasındayım. gunde 6 saat iyi de 4 saat uyku ile 4-5 gun ust uste devam edersem ıste o zaman tansıyonum dusuyor..

  • islakkedicorbasi  (21.08.14 08:53:02)
Eger kafami yastiga koydugum gibi uykuya dalarsam evet yeterli oluyor. Ama hemen dalamazsam 7-8 saat bile yetmiyor ki genelde hemen dalamam.

  • delifaruk  (21.08.14 08:57:25)
Karbonhidrat tüketme, sağlıklı yağ alımın yüksek olsun. Her gün 2-3 saat spor + masa başı mesaisi ve 50 km İstanbul trafiğine bu şekilde direniyorum. Sıcak yüzünden uyuyamama durumları dışında sıkıntı yok.

  • arnold schwarzeneger  (21.08.14 09:10:07)
Bu dediğini Pharmaton ile başarabiliyorum. Kullanmadığım dönemlerde de 6 saat uykuyla çok zinde olmasam da normal bir gün geçirebiliyorum.

  • osurdum  (21.08.14 09:23:59)
muyrun menem. üstelik benim de anlamlandıramadığım bir durum. 8 saat uyuduğumda daha yorgun, bitkin oluyorum zor kalkıyorum. kahve hiç içmem. ekstra bir ilaç da kullanmıyorum.

  • oraletarya  (21.08.14 09:26:06)
- her sabah duş al
- spor yap
- (içiyorsan) sigarayı bırak
- protein ağırlıklı kahvaltı yap

4 ay önce sigarayı bırakıp spora başladım. kendimi hiç olmadığı kadar zinde hissediyorum. eskiden sabahları yataktan kalkamazdım, şimdi zımba gibiyim :)
  • corneillus  (21.08.14 09:33:35)
Yıllardır sadece Haftaiçi çalışan biriyim. Haftasonu çok çok istisnalar hariç çalışmıyorum.
Ve neredeyse 10 yıldan (Şaka değil) fazladır hafta içi saat 01.00-01.30 arası yatar ve sabah saat 06.30 da kalkarım.
(5-6 haftada bir de bir erken yatma yaparım, resetleme babında +8 saat gibi)
Bence düzene koymak en önemlisi. Vücut bir yerden sonra kabul ediyor.
Sabahları duş alırım, çoğu zaman aç karnına bir bardak portakal suyu içerim ve mutlaka kahvaltı yaparım.
  • gece lampulu  (21.08.14 09:52:50)
Ben gece 12/1 gibi yatıp sabah 6.30/7'de kalkıyorum. Bununla birlikte, uyandığımda bir fincan kahve içip ortalama 40 dakika koşuyorum. Sistemim son 10 senedir ekstrem durumlar dışında böyle ve en ufak bir yorgunluk hissetmiyorum gün içinde. Lakin bunu alışkanlık haline getirmek gerekiyor; bir gün yapayım üç gün sallayayım dersiniz olmaz. Misal şu an tatildeyim, sabah altı buçukta uyandım 40 dakika koştum yarım saat de yüzdüm. "Ya ben tatildeyim öğlene kadar uyuyayım o zaman" gibi bir şey yapmamak gerekiyor alışkanlıkları korumak için.

  • angelus  (21.08.14 10:19:29)