Güneş yanığı

Bir kız arkadaşım Deniz'de sırtına güneş kremi sürmeyi unutuyor ve öğlen Güneş'inde kalınca sonuç olarak şu an arkama yaslanamıyorum diyo, kızarık ve ağrıyo diyo., 1. Derece yanık diyo. Tatil yöresinde eczanede de çırak varmış şu an, tecrübeli olan var mı ne kremi önerirsiniz?

(bkz: hametan) sürüyoruz biz ailece.

  • nickini vermek istemeyen uye  (20.08.14 20:47:13)
Yakınlarda büyük migros varsa kesinlikle Piz Buin After Sun bulup alsın. (Biz bu sene eczanelere sorduk yoktu sadece migrosta bulduk)

www.ocado.com

Nivea falan almasın boş yere. İlacı bu. Bulamazsa direkt yanık kremi sürsün ve serinde yüzüstü yatsın. Geçmiş olsun, acısını bilirim.
  • buzbebek  (20.08.14 20:48:44)
hametan ve anestolü karıştırıp buzlukta 15 dakika bekletiyoruz. sonra sürüyoruz.

fakat bu hanım kızımızın arkadaşıysak ve de erkeksek bunu yapmıyoruz. neden? çünkü bu kadınların kendi yapabilecekleri şeyleri erkeklere yaptırmaları hastalığını bitireceğiz.
  • biseybuldum  (20.08.14 20:49:27 ~ 20:49:37)
silverdin.

  • harekatamiri  (20.08.14 20:53:10)
bepanten

  • air  (20.08.14 21:01:08)
Silverdin anestol gibi kremlerle karıştırılınca (ya da bazen tek başına da) ciltte nokta nokta kahverengi lekeler bırakabiliyor. Arkadaşınız bu konuda hassassa başka alternatifler bakın derim.

  • yenideneyim  (20.08.14 21:21:31)
bepanten olabilir..

ama hiç bi şey o ağrıyı geçiremez, bikaç hafta çekmiştim ben..

çok ciddiyse bi sağlık ocağına gitsin
  • defnex  (20.08.14 21:41:23)