silahli biri tarafindan oldurulmek

isid videolarindan sonra yine aklima dustu. siraya gecip tek tek olmeyi bekliyorlar. neden? biliyorum buradan sormasi kolay. ama iclerinde hic isyan eden, kosup tekme atmaya calisan falan yok.
yalnizca vurulmadan degil mesela, silah dogrultulmus bi sekilde yururlerken ve ellerinde kelepce falan yokken de kimse yapmiyor.

bunun nedeni her ne olursa olsun, olecegini bilsen de birkac dakika daha fazla yasama ihtimali midir?
o halde bile olum riskini goze almamanin nasil bir aciklamasi olur sizler icin?

tesekkurler simdiden.

ben araştırmıştım bunu. sebebi şu: "belki vazgeçerler" umudu. kaçarsa kesin olarak vuracaklar ve ölecek. ama kalırsa milyarda bir de olsa yaşayacak.

bu.
  • sen git ben geliyorum  (20.08.14 13:28:56)
belki işkence edeceklerinden korkuyorlardır

  • ozmania  (20.08.14 13:32:34)
kaçmaya kalkarlarsa daha çok acı çekerek öldürülmekten korkuyorlar.

  • dahili meddah  (20.08.14 13:35:14)
belki öldürmezler ihtimali.

  • dimitri iskete  (20.08.14 13:36:27 ~ 13:36:40)
Bununla ilgili bir şeyler okumuştum gibi hatırlıyorum. Kurban böyle zamanlarda "uslu çocuk" psikolojisine giriyormuş. "Çok iyi bir çocuk olursam affedilirim" gibi bir kafa hali. Son ana kadar umut.

  • arnold schwarzeneger  (20.08.14 13:41:01)
kafalarını kesiyorlar. koyun gibi. ben kafam kesilerek ölmektense mermi yiyip ölmeyi tercih ederim.

  • dafuq  (20.08.14 13:43:05)
isyan edip boğazın kesilerek, işkence edilerek öldürülmektense tek kurşunla işin bitirilmesi daha iyi.

  • bira sisesi kapagi  (20.08.14 13:52:40)
erkenden ölmektense son ana kadar süvarilerin gelip kurtarmasını bekliyorlardır belki.

  • xenophobe  (20.08.14 14:57:35)
kaçamayız düşüncesi ve ölüme razı gelmek.

  • seyduna6687  (20.08.14 15:15:31)
bence olay çıkartanın hemen öldürüleceğini biliyorlar ve son ana kadar olay çıkartacak başka birini bekliyorlar. olay çıkaran ölsün, çıkan kargaşada da ben sıvışayım diye bekliyodur bunlar.

ayrıca dafuq +1

adamlar yatırıp kesiyorlar lan ötesi yok. e bugüne kadar hiç adam saldıkları da görülmemiş, tuttuklarını öldürmüşler.
o zaman kurtulurum umuduyla beklemenin anlamı yok, büyük ihtimalle ben de bi umut saldırıp kurşunla ölürüm.
  • azizakin  (20.08.14 15:23:19 ~ 15:23:42)