bana dizi öneriyoruz

izlerken zevk aldığım dizileri sayacak olursak

hannibal
game of thrones
vikings
breaking bad
sherlock

anlayacağınız üzere heyecanı seven biriyim. izleyeceğim dizi de sürükleyici olmalı. konu çok fark etmez. bilim kurgu, zombi-vampir tarzı şeyler olmadıktan sonra seve seve izlerim.

bir de öneriler yeni dizilerden olmasın lütfen, hali hazırda bitmiş 5 sezonu geçmeyen diziler olsun. hatta klasikleşmiş, mutlaka izlenmesi gereken bir dizi olsa daha iyi olur.

dizi bitmiş değil ama 2 sezon yayınlandı.

Da Vinci's Demons
  • cakabo  (20.08.14 13:13:14)
breaking bad tarzı 10 bölümlük Fargo

  • e_rsin  (20.08.14 13:19:04)
(bkz: the sopranos)
(bkz: prison break)
(bkz: lost)
(bkz: the wire)
(bkz: oz)
(bkz: sons of anarchy)
  • papillon7  (20.08.14 13:23:21)
fringe

  • fallthepieces  (20.08.14 13:24:13)
sopranos

  • simten  (20.08.14 13:24:26)
dostum sen sürükleyici dizi izlememişsin. saydığın diziler 10 numara diziler tabi ama sürükleyici istiyorsan şunlar tam sana göre:

(bkz: prison break)
(bkz: lost)
(bkz: spartacus)
  • lionel andres  (20.08.14 13:30:32)
lost
spartacus
da vincis demons

bunlar da çok severek izlemiş olduğum diziler. oz hep izlemek istemiştim. sanırım şuan tam sırası. oz ve fargo arasında kaldım aslında. sanırım ikisine aynı anda başlayacağım.

peki bir soru daha sorsam. oz mu prison break mi?
  • istenmeyen evlat  (20.08.14 13:33:48 ~ 13:34:09)
"oz mu prison break mi?"

soru sürükleyicilik ise cevap tabii ki, prison break.

gelmiş geçmiş en iyi diziyi arıyorsan cevap bir tık uzağında, (bkz: the sopranos)
  • papillon7  (20.08.14 13:50:21)
Klasik bir cevap vermek gerekirse Prison Break'den bir karakteri alıp OZ'a koysan yaşayamaz hatta ne kralı en fazla Adebisi'nin malı olur diyeyim.

  • koyundabeslenenyilan  (20.08.14 13:51:49)
lie to me

  • 7876  (20.08.14 14:03:18)
oz vs prison break hakkında saatlerce yazılır aslında. sürükleyicilik konusunda kıyas yapılamayacak kadar önde prison break. üst üste bilmemkaç bölüm izlersin bi oturuşta. sabahın köründe kalkman gerekir ama saatler gece yarısını gösterir, yatamazsın bir bölüm daha izlersin. heyecandan yerinde duramazsın. oz ise daha yavaş ama daha gerçekçi, daha sert karakterleri olan bir dizi. aslında tek ortak noktaları hapishane dizisi olmaları. onun haricinde bi yakınlık yok ikisi arasında. six feet under, the wire ya da sopranos severler oz der. saydığım dizileri herkesin izleyemeyeceğini, izleyenlerin ise uç noktalarda olduğunu, seviyelerinin über olduğunu falan söylerler. öyle de iğrenç tiplerdir. asla laf ettirmezler oz'a, wire'a falan. wire ne lan bu arada? götüm gibi dizi afedersin. gerçekçiliğin amına koyacağız diye hiçbir olay olmuyor dizide. her neyse. prison break tayfası ise lost, spartacus, fringe gibi dizilerden hoşlanır. ha şunu da söyleyeyim. anket yapsan %83'lük oranıyla oz > prison break çıkar. bana sorarsan saçmalıktan başka birşey değil bu. tabi herkesin görüşüne saygı duymak lazım.

ek olarak bişey daha söylemek isterim. t-bag ya da abruzzi gibi karakterleri unutmuş olsa gerek bazı arkadaşlar ki hiçbiri oz'da yaşayamaz falan diyorlar. komik.

edit: ahaha lie to me ne lan.
  • lionel andres  (20.08.14 14:05:15 ~ 14:13:05)
aramaya inandım ve oz dedim. sonra bir geldim buraya prison break dedim. kafam daha da karışmaya başladı. şuanda ise ikisini de izlemeye karar verdim.

önce bölüm sayısı az olandan başlayacağım sanırım.
  • istenmeyen evlat  (20.08.14 14:12:31)
six feet under.

  • nick konusunda kararsizim  (20.08.14 14:24:51)
six feet under
sopranos

  • fuckerlove  (20.08.14 14:38:40)
sürükleyici dizi isteyen adama the wire, six feet under ve lie to me önermek komikmiş.

  • lionel andres  (20.08.14 14:40:43)
adamın beğenmediği dizi fringe. benim cevabım; sektör ol git !!

  • fallthepieces  (20.08.14 15:34:15)
Fringe izlendi ulen!

  • istenmeyen evlat  (20.08.14 16:29:21)
git the mentalist izle !

  • fallthepieces  (20.08.14 22:34:19)
true detective

  • bobinhoo  (20.08.14 23:06:35)