ustasiburada.com

ustası burada günlük yaşamınızda, evinizde, ofisinizde, dükkanınızda veya arabanızda ihtiyaç duyduğunuz herhangi bir ustalık hizmetini tek çatı altında toplayan bir internet projesi.

30.000'i aşkın usta üyesi ile türkiye'nin en büyük usta bulma platformu.

www.ustasiburada.com

her detay, hem kullanıcı hem ustaların ihtiyacına göre tasarlandı.
kolay, basit, hızlı, pratik, sade bir deneyimi binlerce usta ve kullanıcı ile bir araya getirildi.

neyse işte yukarıda projeyi aktardım. bizim projemiz. ben de arayüz tasarımcısıyım. nasıl olmuş? fikirlerinizi alalım

ben çok beğendim hocam. fikir çok iyi. 30.000 çok ciddi bi sayı. arayüz de sade ve şık. elinize sağlık.

  • episantr1  (20.08.14 10:44:32 ~ 10:44:45)
Ben beğendim. Sadece bir tavsiye navbardaki sekmelerin hoverını backgroundla yapsaydınız menüler arasındaki geçiş daha rahat hissedilirdi. Şu an atlıyor ama göz tam seçemiyor geçişi, çok hızlı geçiyor. Bi' de login ekranındaki efekt rahatsızlık verici biraz. Sadece popup olarak kalsa olurmuş.

  • ay nov kung fu  (20.08.14 10:47:04)
@episantr1, teşekkür ederiz efendim :)

@ay nov kung fu, navbar için dileğini değerlendireceğim ivedilikle. Login efektinden kastın geliş efekti değil mi?
  • oraletarya  (20.08.14 10:49:46)
Düşünce güzel ama site olarak ustaları toplamak dışındaki hizmetler önemli. İlk aklıma gelen gittigidiyor, yemeksepeti gibi sitelerin kullanıcı ve satıcı arasındaki problemleri çözme aşamaları geldi. Bu site sadece ustanın telefonunu, iletişim adresini verip kenara çekiliyorsa pek de bir anlamı yok.

  • osurdum  (20.08.14 10:50:55)
tasarım guzel

  • brkylmz  (20.08.14 10:51:05)
harika! çok beğendim. tebrik ederim. hızı çok hoşuma gitti ayrıca.
30 bin kişiyi bulup eklemek ayrı bir marifet.

  • teknikekip  (20.08.14 10:53:42)
@jugador, sallama derken kastı anlamadım? fakat arama motoru google prensibiyle çalışmakta. sonuçların alakasız olması kullanıcıların hatalı etiket girmesinden ötürü. sahibinden gibi düşünebilirsiniz. Öte yandan yola armut.com ile birlikte başladık. lansmana yeni giriştik. armut ile benziyoruz evet ama biz daha kısa ve net çözümler sunuyoruz. ayrıca özel ders veriyorsanız dahi yer alabiliyorsunuz. yani usta kavramı uzman, master anlamında kullanılmakta.

  • oraletarya  (20.08.14 10:54:18)
tasarim gayet basarili. sade ve kullanici dostu oldugunu dusunuyorum.

freelance olarakta calisiyormusunuz acaba?
  • trolleybus  (20.08.14 10:55:20)
Evet evet. Hangi efekt olduğunu seçemedim çok hızlı geliyor zaten. :) Bence sadece overlay kalsa olur yani. Üstten soldan uçmalara gerek yok.

  • ay nov kung fu  (20.08.14 10:57:42)
@osurdum, ilerleyen aşamalarda planlarımız dahilinde. bahsettiğiniz tarzda benzeri projeler armut.com, ekolay.net, gibi firmalar teklif sistemi ile yapmakta. ama şöyle düşünün. bir gece vakti bir çilingire ihtiyacınız var, veya evinizde kombiniz bozuldu kışın, girip teklif mi açarsınız yoksa ustanın telefon numarasına mı ihtiyaç duyarsınız? :)

@brkylmz, teşekkürler :)

@teknikekip, teşekkür ederiz :)

@trolleybus, teşekkürler. projeye şartlarına ve zamanıma göre evet çalışıyorum. :)

@ay nov kung fu, tamamdır ilgilenilecek :)
  • oraletarya  (20.08.14 10:57:50 ~ 10:59:36)
fikir güzel, arayüz basit. hızını etkilemeyecekse yukarıdaki barlara ufak bir animasyon gelse daha smooth bir görünüş olabilir.

ellerinize sağlık
  • fakyoras  (20.08.14 10:59:04 ~ 11:03:03)
@oreleterya responsive değilmiş :( Onu ne yapmayı düşünüyorsunuz?

  • ay nov kung fu  (20.08.14 11:00:40)
@ay nov kung fu, şuan iphone, ipad, android ve windows phone için yazılım aşamasında. ama 992 ve 768 px çözünürlüklerde tam randımanlı olmasa da sitemiz aktif.

  • oraletarya  (20.08.14 11:04:16)
@jugador, dire bu şekilde mi arattınız? www.ustasiburada.com ben göremedim.

edit: evet altlarda beykoz'da bir usta çıkmakta. ustalar kendileri girdiği için etiketleri bizim müdahalemiz doğru olmuyor. ancak hatalı ilanları kendilerine bildiriyoruz düzeltmeleri için. biraz interneti doğru kullanmamakla ilgili problem var. ama büyük çoğunluğu marangoz çıkmakta. bir de blgenizde henüz usta sayısı az ise böyle sonçlar ile karşılaşmanız engellenemiyor.
  • oraletarya  (20.08.14 11:16:10 ~ 11:18:32)
Güzel fikir, tasarımda işlevsel ve hoş. Umarım para kazandırır.

  • arnatuile  (20.08.14 11:17:22)
ben beğendim basit ve kullanışlı.
favorilere ekledim internet çubuğumda ihtiyacım olduğunda işime yarayacak mı göreceğiz.
Umarım başarılı olursun.

Edit: hava araçları kısmın boş kalmış usta olarak ekliyim ekibi ve kendimi :)
  • basond  (20.08.14 11:22:12 ~ 11:27:45)
@basond, teşekkürler :) elbette ekleyin. doğru etiketler ile hem sitemizde hem de google'da üst sıralarda çıkacaksınız.

  • oraletarya  (20.08.14 11:31:01)
malatya boyacı
elazığ yalıtım
bingöl sucu

yazdım sırayla üçünde de bişey çıkmadı.
bu 30000 usta hepsi büyükşehirlerde mi nerede? ki üstelik malatya da büyükşehir.
  • etna  (20.08.14 11:45:36)
@etna, :) malataya'ya bir kastımız yok. ya da diğer şehirlere. sitedeki usta profilinin bir miktarı sahadan bizim topladığımız bir miktarı da kendisi ilan bırakan kişiler. biz üç büyük şehirde belli yerlerde sahaya indik. bundan sonrası biraz zaman ve ilgi ile alakalı. siz malatya'dan uzmanlık alanınızla ilgili ilan bırakabilirsiniz ya da tanıdığınız esnaf, usta, uzman arkadaşları sitemize davet edebilirsiniz.

  • oraletarya  (20.08.14 11:51:38 ~ 11:51:54)
kullanım koşullarını okumadım ama ustayım diyip dolandırıcı olan varsa nasıl tespit ediyorsunuz?

bir de böyle bir sitenin tutunmasının koşulu @osurdum'un dediği gibi problem çözebilmek.
  • merhum  (20.08.14 12:07:36)
@merhum, biz sadece veri bankasıyız aslında. aracılık hizmeti şu aşamada vermiyoruz. belki ilerleyen planlar içinde özel ustalara kefil olma durumu olabilir. @osurdum'a da belirttiğim gibi amacımız ihtiyaç duyulan anda kriterlerinize uygun profil sunmak. hız ve alternatif öncelik tanıdığımız konular. ve tekrar belirtiyorum usta kelimesi kapsamlı. işi ne olursa olsun sitemizde yer alabilir. öğretmen, fotoğrafçı, ressam, özel ders vs.

internet üzerinden iş yapmadığınız için dolandırıcılık hususu eve başka bir yerden usta çağırmanızla aynı riski taşıyor. bulunduğunuz muhitte iletişim adresi doğrulanmış ustaları tercih edebilirsiniz. Diğer türlü risk her yerde var.
  • oraletarya  (20.08.14 12:24:22)
ehil.com var buna benziyordu bir iki defa işim düşmüştü ama işimi göremediler.

umarım bu proje yaygınlaşır ve işlevsel olur. nitekim lazım böyle bir şey.
  • halitkin  (20.08.14 12:46:09)
ehil, ustaiste, sahibinden hizmetler, ekolay ve armut gibi benzeri firmalar mevcut. bizim ayrıştığımız nokta üyelik işlemleri, teklif işlemler, geri dönüşler olmadan direkt iletişim kurulması. hızlı ve alternatif çözüm sunmak yani. armut hariç hepsi girişimimizden sonra gerçekleşen projeler. sitemiz uzun süredir aktif fakat hazır hissetmeden lansmana girmedik.

  • oraletarya  (20.08.14 12:57:59)
ya bi de güzel bi logo yaptırın.

  • merhum  (20.08.14 13:35:16)
@merhum, logo tasarımcısı da benim, seçenekler içerisinden bu tercih edildi.

  • oraletarya  (20.08.14 13:40:04)
iphone ve ipad uygulamalarımız yayında!
itunes.apple.com

  • oraletarya  (03.11.14 12:53:17)
uzmanlarindan.com ya da armut.com da iyi siteler . Bir bakmakta fayda var.

  • bluviaggiatore  (13.06.17 22:01:10)