Bir günde 3 litreye yakın şu içmek zararlı mı?

Günde en az 2 litre su içiyorum. Bazen 3 litreye çıkabiliyor. Biraz önce bir doktora aynı soruyu sordum 1.5 litre iç dedi. Ne yapayım ben? Fuzuli yere su içen biri değilim. Ya su içeceğim ya kola, ice tea falan. Onları içmeyeyim diye bu kadar suya başlamıştım sonra devam ettim.
Azaltayım mı bu kadar su içmeyi?

Bi miktar sonra zehirliyormuş. 2.5 Seviyelerinde zararı olmaz bence.

Senin çişin ne berraktır lan.
  • ac milan vs liverpool  (20.08.14 02:08:21)
zorla içmiyorsan vücudunun ihtiyacı oluyordur bu yüzden sıkıntı yaratacağını sanmam su hayattır suya devam

  • joy stick  (20.08.14 02:10:10)
suyu çok hızlı içersen zararlı örneğin kafaya 2 litrelik şişeyi dikip 5 dakikada bitirmeye çalışmak gibi, onun dışında gün içine yayarsan zararı olmaz, zaten sıkça tuvalete gidiyorsundur

  • freebird5406_2  (20.08.14 02:18:32)
spor yaptığım günler 4 litreden fazla içiyorum, yaşıyorum. durduk yere içilmez galiba.

  • rebellion  (20.08.14 02:20:52 ~ 02:21:33)
3-4 senedir günde 3-4 litre civarı içiyorum. zararlı falan değil bana da doktor demişti en az 2,5 litre iç diye. söylendiği gibi tek seferde kafana 2 litre suyu dikmedikçe günde 3 litre hiç fazla değil.

  • localhost  (20.08.14 02:34:51)
abi ben 3'ü zaten aşıyorum. 5e yakın net içiyorum her gün. ölmedim ama süper sağlıklı da degılım.

  • esas itibariyle  (20.08.14 02:41:56)
günde şu kadar su içilir şu kadar içilmez diye bir olay yok. neticede o suyu senin vücudun istiyor. bazısı günde 2 bardak ya içer ya içmez, benim gibi bazısı da 4-5 litreye kadar gider. susadıkça su içiyorsan ne kadar içersen iç, o senin vücudunun isteğidir, ölçüsüdür. yoksa zaten susamadığın halde zorla su içmen pek görülen bir şey değil.

gün içine yayarak içtiğin suyun hiç bir zararı olmaz. vücudunun 3/4'ü su, ve her an yenileniyor bu. kullanılmayan su da zaten atılıyor kolayca.
  • loser blueser  (20.08.14 03:23:56)
suyun bir kısmını doğal maden suyuna çevir derim. mineral dengesini bozabilir çok fazla su kaybı ve tekrar alımı, 3 litreyle çok tehlikeli olmasa da daha yüksek miktarlarda ciddi sorunlar yaşatabilir. ben de ortalama günde 3-4 litre su 1 litre civarı da maden suyu içiyorum. herhangi bir sağlık sorunum yok şuan.

  • ucan spagetticanavari  (20.08.14 04:14:42)
Manyak mısınız anlamıyorum. 3 litre nedir lan? Sanırım yorum yazan herkes günde 2 bardak su içip gerisini kahve çay ile götürmeye çalışan tipler. Hiçbir şey olmaz 3 litreden, doğru yoldasın

  • dieselsingle2  (20.08.14 07:34:17)
ya tüm sağlık camiası bi tarafını yırtıyor şu sıcak günlerde bol su için diye tutup hastasına çok su içme diyen doktor var. hakkaten ilginç. çok dediğin 6-7 litre olsa anlayacağım da 3 litre zaten içmen gereken miktar şu çılgın sıcak günlerde. kendi vücuduna göre çok çok fazla olup olmadığını da idrarının renk kontrolünden anlayabilirsin. koyu sarı olmaya başladığı zaman (başka bir sağlık problemin yoksa) içtiğin su miktarı az geliyor demektir. çok açık sarı da aşırı su içiyorsun anlamına gelir. aşırı su da zararlı tabii. ama ''aşırı'' 9-10 litre falan. suyu bırakıp kola içeceğim dedin valla gözüm seyirdi sinirden aman sakın ha.

  • merena  (20.08.14 08:31:59)
"1,5 lt iç" diyen doktora bir daha başka bir şey danışmayın.

  • icemint  (20.08.14 08:36:27)
günde (her gün ama sekmez) 2 litre kesin içiyorum. 3 e nadir çıkıyorum. vücut su oranım yükseldi (iyi bir şey) sürekli berrak işiyorsun ve ödemin az oluyor.

çay kahve aysti içince yerine 2 bardak su içmen gerekiyor.
  • female demon  (20.08.14 08:50:47)
İyidir iyi.

  • arnold schwarzeneger  (20.08.14 09:03:55)
ihtiyacın olduğu müddetçe içmeye devam et. hiçbir sakıncası yok. yeri geldiğinde 5 litre civarı içtiğim de olduğu. sapasağlamım, bir zararı yok.

ayrıca detoks etkisi yapıyor vücuduna. birikmiş pislikleri atıyor ve yaktığın yağların vücudundan daha hızlı atımına yardımcı oluyor.

sakın azaltma.
  • air  (20.08.14 10:16:53)