ev sineması VS ses sistemi

merhaba,

aradaki fark nedir? ev sineması kendi DVD yada BLU-RAY playerları ile birlikte mi geliyor? ben bu ev sinema sistemini, normal ses sitemindeki gibi hem bilgisayarımı hem de televizyonumu bağlayabilir miyim?

teşekkürler.

Ev sinema sisteminde evde ses çıkaran bütün aygıtları bağlarsın.
Ses sistemine sadece ses alacağın aygıtı bağlarsın.

Mesela, ev sinema sistemine Dvd vs artı televizyon artı bilgisayar artı coax çıkışlı bir aygıt artı dijital çıkışlı bir aygıt artı ebesini bağlayıp sistem üzerinden geçiş yapabilirsin. Ses sistemini çoğu zaman stereo uçlarla ya da ses kartın/aygıtın kaç çıkışlıysa ona göre bir kabloyla bağlar sabit kullanırsın.

Ev sinema sistemi dediğin şey uydular ya da merkez hoparlör değil, giriş - çıkışı düzenleyem amplifikatördür.
  • godless frog  (20.08.14 00:23:54)
@godless frog

hocam kafam karıştı. ev sinemasında hoparlörler oynatıcıya takılmıyor mu? nasıl diğer cihazlara bağlanıyor?

mesela ben şu 5+1 ses sistemini araştırdım aynı anda birkaç cihaza bağlanabiliyor.

acaba terimleri karıştırmış olabilir misiniz?
  • arşivci  (20.08.14 00:39:13)
Ev sinema sistemi olarak satılan cihazlarda oynatıcıyla beraber bir de amfi vardır, İstediğin cihazdan ona girer TV'de giriş seçer gibi o cihazda da giriş seçersin.

5+1lerin bazılarında da buna benzer özellik vardır ama hem güçsüzdür hem de kullanışlı girişleri yoktur. 1den fazla cihaza bağlanabilme uyduruk sunny 541lerde de var ama kullanışlılık ve performans olarak ev sinema sistemi farklı bir şey.
  • godless frog  (20.08.14 01:00:39)