[]

fabrika içindeki kuşları engellemenin bir yolu var mı?

çalıştığım şirkettin fabrikasında içeriye kuş girmekte. fabrika büyük olduğundan kuşların girişleri engellenemiyor. kapılar geniş ve aralıklı olarak açık kalmak zorunda. bu kuşları engellemenin bir yolu var mıdır?

ses çıkaran bir alet alıp bir kaç noktaya koyduk etki etmedi
girişlerin üst kısımlarına file çektik yine alt taraflardan giriyorlar

başka çözüm bilen, duyan?

 
etraftaki ağaçlara misina ile cd bağlayın, ışıltıdan rahatsız olur başka yere giderler.


  • buzdagi  (19.08.14 22:47:01 ~ 22:47:13) 
@buzdagi

etrafta ağaç yok :)
  • mr.goodcat  (19.08.14 22:48:13) 
kadir has üniversitesi deniz kenarında olduğu için kuşlardan çok şikayet vardı, içeride hoparlörlerden yırtıcı kuş sesi yayınlıyorlardı sürekli.


  • bugunku antremanda goz dolduran futbolcu  (19.08.14 22:50:08) 
fabrika içinde kerkenez besleyin. şahin biraz kasıyor.

onla uğraşamam diyorsanız etrafa şahin maketleri falan koymayı deneyebilirsiniz.
  • ermanen  (19.08.14 22:51:55) 
Kondugu noktalara sivru cubuklar var kuslar konmasin diye yapilan. Onlardan yerlestirin. Bir sure sonra konacak yer bulamayacaklardir.


  • ibomiu  (19.08.14 22:53:15) 
@bugunku antremanda goz dolduran futbolcu

sesi denedik olmuyor malesef.

@ermanen

fabrika içinde canlı besleyemeyiz

@ibomiu

kondukları çok yer var her yere koymak lazım o çubuklardan ama yararı olacağını sanmam. kuytu köşelere falan konarlar yani.
  • mr.goodcat  (19.08.14 22:58:51) 
images.ticiz.com su alet var


  • steward  (19.08.14 23:00:23) 
  • nightwalkerg  (20.08.14 01:46:16) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.