Windows Phone kullananlara sorular - 2

Selamlar,

Telefonum geldi, ben de artik bir Lumia 525 kullanicisiyim. Birkac sorum var telefon ile ilgili.

1- google hesabimi tanittim telefona, takvimi filan otomatik esitleyecke di mi ?
2- geri tusuna basinca titretiyor, bunu nasil onleyebiliriz? internette bakindim ama goremedim. cok rahatsiz edici.
3- sagda acilan uygulamalar listesinde degisiklik yapabiliyor muyuz? (gizlemek - sirasini degistirmek gibi)
4-bir de magazadan bir uygulama indirmeye baslayinca magazadan atip ana sayfada indirildigini gosteriyor. onu nasil saapabiliriz?
5- bir de facebook-twitter-whatsapp-messenger yukledim uygulama olarak bir tek. baska ne geliyor akliniza yuklemem gereken ?
6- windows 8.1 ne zaman gelecke yahu :(

Simdilik bu kadar :)
Simdiden tesekkurler

yüklü olanların bir kısmı

Vimeo
VEVO
9Gag
The Onion
Wikipedia
YouTube
Adobe Reader
Ekşi
Endomondo Sports Tracker
Spotify
SoundHound
musiXmatch lyrics player (şarkı sözlerini de bulup çalıyor şarkıları)
wptrakt(bildiğin trakt, wp uygulaması. dizilerin takibi için)
LigTV
Tapatalk
Battery(detaylı şarj bilgisi)
Google Maps
instagram
Foursquare
Gmail
Runtastic
OneDrive
HERE Maps
Shazam
call+SMS filter
Skype
Yandex.Navigator
Mackolik
Vine
Twitter
Adobe Photoshop Express
Facebook
WhatsApp
system tiles

oyunlar:
GT Racing 2: The Real Car Experience
Flappy Bird 3
Call of Dead: Modern Duty Hunter & Combat Trigger
Angry Birds Epic
Captain America: TWS
The Sims™ FreePlay
FIFA 14
Pool Live Tour
Six-Guns
World at Arms
Angry Birds
Rival Knights
Asphalt 8: Airborne
Temple Run 2
Hill Climb Racing
Subway Surfers
Total Conquest
Hungry Shark Evolution
Texas Holdem Poker

8.1 benimkine geldi, 525'e de daha gelmediyse bile yakında gelir...
proshot yükleyebiliyorsan hemen yükle, kısa süre için ücretsiz...
ücretli moliplayer var, mkv oynatacaksan gerekli.
yazdıklarımın bir kısmı kendi varsayılan uygulamaları zaten.
  • ucan spagetticanavari  (19.08.14 20:19:29 ~ 20:20:23)
Ek olarak internet explorerda anasayfanasil degisiyor.

bir de bu klavyede bir sey yazatrken oneri gelmesini nasil kapariz
  • fakyoras  (19.08.14 20:31:38)
1-) eşitliyor olması lazım, yarına bi şeyler uydur, kontrol et sonra.
2-) settings>touch> navigation bar seçeneğini değiştir.
3-) sağda dediğin tile screen'i kaydırınca gelen ekran mı? öyleyse hayır diye biliyorum.
4-) onun da bir ayarı yok diye biliyorum.
5-) music+ diye bir uygulama var. beğendiğin şarkıları indirebiliyorsun, bedava-limitsiz. internet pakedinden yer sadece.
6-) :( bilmiyorum.

hayırlı olsun ben de 525 kullanıyorum, çok da memnunum. bir başka önerim de lock screen ayarlarından bing'in gülnük fotoğraflarını kullanman. çok güzel fotoğraflar geliyor her gün.

yeni soru sormuşsun ekleyeyim:
settings-keyboard-kullandığın dile tıkla.
  • reavelyn  (19.08.14 20:45:22 ~ 20:47:09)
ek soru: internet explorer'in ana sayfasi nasil degisiyor yahu :) bir de sik kullanilanlara site ekliyorum mesela, ilk actigimda onlarin gelmesini nasil saglarim?

  • fakyoras  (19.08.14 20:54:53)
8.1 yakında gelecek, isterseniz preview for developers uygulaması kurup developer hesabı alıp şimdiden kurabilirsiniz.

Benim tavsiyem o tuş titreşimini(haptic feedback) kapatmadan bir süre kullanın, ben çok alıştım mesela olmayan telefonlar kullanınca tıklamamış gibi hissediyorum. :D

Uygulama sırası değiştirilemiyor ne yazık ki, ama alfabetik olması çok kullanışlı bence bulmak daha kolay. Zaten çok kullandıklarınızı anasayfaya sabitleyin.

Öneri gelmesini dil ayarlarından kapatabilirsiniz ama o da androidlere göre falan çok çok iyi, bence onu da kullanın. Siz birkaç harf yanlış basınca otomatik düzeltiyor ya da üstte çıkıyor tıklıyorsunuz, sonrasında da kelime öneriyor yazacağınız şeyleri tahmin edebiliyor aslında :D

Takvimin ayarlarında hangi hesapların eşitleneceği, rengi vs seçiliyor. Otomatik olmuştur ama olmadıysa oradan google'ı seçersiniz.

İyi günlerde kullanın.

edit: bendeki yazılımlar:
+Stopwatch+Timer
4Blend HDR
6tag
Accurate Tuner Free
AccuWeather
Adobe Photoshop Express
Asphalt 8 Airborne
Battery
Bing Translator
Cam Scanner
Connectivity Tiles Pro+
ElFeneri
En Yakın
Face Swap
Facebook
FastPay
FlashLight-X
Here City Lens
Here Drive+
Here maps
Instagram Beta
Maxthon Browser
Messenger
Mix Radio
Modern Combat 4
NeoReader
Nokia Camera
Nokia Cinemagraph
Nokia Creative Studio
Nokia Panorama
Office
Office Lens
OneDrive
OneNote
PDF Reader
PicsArt
Runtastic
Seyahat
Skype
Speedtest.net
Turkcell Online İşlemler
Twitter
Vimeo
Vine
WhatsApp
Yemeksepeti
Youtube
Zil Sesi Yaratıcı
  • rodriguez2  (19.08.14 21:09:45 ~ 21:14:44)