eşya taşıma krizi - nakliyecilerin eline düştüm kurtarın

PESCADOR CEPHESİNDE KRİZ BÜYÜYOR.

benim yarın evimi taşımam lazım. ev dediğim birkaç tane bavul, bir ofis sandalyesi ve bir masa. şu an şehirde değilim, yarın sabahtan gelip onları yeni eve taşıyıp tekrar döneceğim. 6-7 yerle görüştüm ve en düşüğü 400 lira fiyat çekiyor. olamaz böyle bi şey.

abi benim ihtiyacım olan tek şey öğleden sonra eşyalarımın sığabileceği bir araçla gelip (ki şu doblo tarzı araçlar her türlü yeter) masanın bir ucunu tutacak bir adam ya. taşıyacağımız yer de kadıköy-acıbadem, yürüyerek gitsek yarım saat sürer anasını satiyim, gelen kişi terlemeyecek bile.

ben bu işlerden anlamıyorum, istanbul'un hack'lerini bilen pratik vatandaşlar ne yapabileceğim konusunda yardımcı olabilir mi? civardaki taksicileri kafalamaya çalışacağım ama bunu yarın sabah deneyebilirim en erken. onlar da ne kadar sıcak yaklaşır bilmiyorum açıkçası.

şu sikindirik masa sandalye için 200 lira vermeye bile razıyım da 400 ne ya, ulan yuh!

Etrafta şöyle dolaşıp pikap tarzında bir aracı olan varsa görüşebilirsiniz. Veya mobilyacılarla falan görüşün.

  • benfakirdegilim  (19.08.14 16:48:03)
abi bu işleri mahallenin bakkalı / marketi çözer. vardır mutlaka tanıdığı araç sahibi ucuza çözersin. dediğin gibi nakliyecileri hariçten arayınca 400 500 ten açıyorlar ağızlarını. ben bu şekil bir ev bir de kanepe taşıttım ucuz yollu. (avrupadayım yoksa yardımcı olabilirdim)

  • lynda.com  (19.08.14 16:52:14)
Ek olarak geçen yıl başka bir şehirde boş duran spotçu arabasını kiralamıştım 50 liraya. Yardımda etti.

  • benfakirdegilim  (19.08.14 16:58:00)
hocam ikinci el eşya satan (ev eşyası) bir yerin telefonunu bulun veya spotcuların onlarda ufak nakliyecilerin telefonları oluyor

  • orada olmayan adam  (19.08.14 16:58:08)
2. el koltuk alan yerler oluyor, onlardan herhangi birisini ara, abi de boyle boyle bir durum var, sadece bunlari suradan alip, suraya goturmen icin sana 100 lira verecegim de, kabul eder.

  • grimer  (19.08.14 17:01:20)
bence de mahalleyi bir gez dolaş.

önünde ticari araç duran esnafa sor. büyük ihtimal yardımcı olurlar.
  • sir gawain  (19.08.14 17:02:16 ~ 17:02:59)
maltepe'de merkezde bir işhanı var bu lunaparkın tam arkasında. o işhanının arkasında adamlar bekliyor. 50 lira adama 50 lira da kamyona verirsin 100 liraya halledersin.

  • marido  (19.08.14 17:06:16)
doblo bile yeter diyorsan günlük araç kirala işini gör geri bırak. olmaz mı?

  • azizakin  (19.08.14 17:14:36)
@azizakin, ehliyetim yok ki.

  • pescador  (19.08.14 17:39:36)
e bi doblo taksi tut olmamı?

  • basond  (19.08.14 17:57:03)
@basond, abi taksiciler şekil yapar diye tırsıyorum. bu da alternatifler arasında, yarın sabah deneyeceğim ama hani bulamazsam diye korkuyorum. masa sandalye taşımaya pek hevesli olmayabilirler :)

ama böyle ufak tefek nakliye işleriyle uğraşan tam da bahsedilen şekilde bi' abiyle anlaştım diyebilirim. yarın sabah yüz yüze de bi aklını alıp fiyatını indiririm umarım :p
  • pescador  (19.08.14 18:13:16)
hasanpaşa ya git. bimin oralarda kamyonetle bekliyorlar sor soruştur. yardımcı olurlar.

  • mr fusion  (19.08.14 18:30:23)
Maksimum 120 tl hamallik dahil

  • kosun lan mevzu var  (19.08.14 18:32:15)
  • calzoncillos  (19.08.14 18:37:46)
nerede oturduğunu bilmiyorum ama bahçelievlerde yayla civarında taşımacılık yapan abilerin beklediği bi alan var.hemen yol üstünde böyle sırayla dizilmiş taşımacılık yapan arabalar falan. orta ve küçük ebatta ev taşıması için uygun. bir bak derim

  • mhmtt  (19.08.14 19:08:33)