çalışan kahvaltısı!

ey sabah işe gidenler;
ben mesela şirkette yapıyorum kahvaltıyı; tabii kahvaltı sayılırsa..simit ve poaçadan nefret eder hale geldim.
sabah ne yiyip içiyorsunuz?

meyveli yoğurt olabilir muzlu süt olabilir akşamdan hazırladığın sandiviç olabilir

  • basond  (19.08.14 11:30:13)
sandvic hazirlayabilirsin evde. icine domates salatalik peynir koyunca cok guzel oluyor. ekmek olarak da ister normal ister tahilli ister baska bir sey secebilirsin :)

hem daha ucuza gelir hem de daha saglikli olur.
  • fakyoras  (19.08.14 11:32:07)
Şu anda odaya buzdolabı aldık. Sabah geldiğimde normal kahvaltı yapıyorum. Ondan öncesinde geceden veya sabahları evden çıkmadan önce sandviç hazırlardım ya da domates,peyniri bir küçük saklama kabında getirir, yanına da biraz ekmek koyardım. Ekmek olarak da baget ekşili köy ekmeği diye bir şey alıyordum. Simit benim için pazar kahvaltısı şöleninin bir parçası.

  • aychovsky  (19.08.14 11:33:20 ~ 11:33:44)
Peynir+domates+salatalık+marul+biber'den oluşan kepekli/tam tahıllı ekmeğe sandviç alıyorum (peyniri güzel olan bir yerden tabii) ben kendim hazırlayamadığım zamanlarda, simit ve poğaçadan kat kat iyidir. Yanına bir de çay, oh... Aslında bunu evde hazırlaması da çok sürmez, içine istediğini koy yani.

  • loralynn  (19.08.14 11:33:23)
Ben beyaz leblebi yiyorum, öğlene kadar tok tutuyor.

  • osurdum  (19.08.14 11:35:51)
birkaç sebze/meyve atıştırıp geçmeye çalışıyorum. bir de bol su içiyorum, ne işe yarıycaksa hammmına.

  • ayk  (19.08.14 11:36:43)
sabahları bir şey yemiyorum.

  • icemint  (19.08.14 11:38:28)
tam tahıllı ekmek
2 adet tavuk göğüs fileto (hazırlaması ortalama 7 dk sürer)
1 adet yumurta tavada veya haşlama (bu da tavuk pişene kadar başka bir gözde pişer)
seviyorsan 1 bardak süt (ben sevmiyorum)

mesela bu süper bir kahvaltı oldu. saat 10-11 gibi de ara öğün olarak bir elma veya muz ye, daha ne olsun.

poğaça ve simit kahvaltıdan sayılmaz, ikisi de faydasız olmasının yanında zararlıdır.
  • vendorth  (19.08.14 11:39:24)
simit ya da börek, arada bir de yumurtalı mcmuffin.

  • nereye bu gidis  (19.08.14 11:40:22)
tam buğday ekmeği içinde hindi salamı artı beyaz peyniri.
tam buğday ekmeği içinde fıstık veya fındık ezmesi bal tereyağı
2 adet de haşlanmış yumurta.
haşlanmış yumurtaları evde gömüyorum koku açısından işyerine götürmüyorum.
2 senedir kahvaltım bu.
hepsini akşamdan hazırlıyorum.
  • baldur  (19.08.14 11:40:44)
iki dilim tam buğday ekmeği, üzerine tereyağı ve salça, beyaz peynir ve bir dilim dana salam veya jambon. tost şeklinde. yanında süt veya meyve suyu. evde kahvaltı yapıyorum.

  • inheritance  (19.08.14 11:46:11)
ben şirkette kahvaltı yapmıyorum ama cebren ve hile ile kahvaltı yapanları açma, börek, poğaça yerine sandviçe yönlendirdim. şimdi pastaneden açma söyleyeceklerine sandviç söylüyorlar. hatta çok geliyor iki kişi paylaşıyorlar bir tanesini.

işe getirirken evde yapardım ben peynir domates veya süzme peynir (güzel sürülüyor) hindi salam - domates ile. veya müsli yiyorum yoğurtla birlikte. ya da mısır gevreği. evde yarım saat erken uyanıp kahvaltı yapmak hep daha cazip geliyor bana.
  • pokerface  (19.08.14 11:47:24)
Bi tabak sütlü, kuru meyve ve cevizli yulaf ezmesi, zeytin, lor peyniri, 2 yumurta beyazı, bi tam yumurta. Varsa azcık yeşillik. Fiks.

  • bugunku antremanda goz dolduran futbolcu  (19.08.14 11:51:15)
birkaç gün önce poğaça-simit-top kek üçgenine isyan ederek sabahları kendim hazırlamaya başladım.

iki dilim çavdar ekmeğinin arasına dolapta ne varsa (tereyağı, zeytin ezmesi, acıka, peynir, domates, marul, hıyar) kafama göre sürüp/koyup elime alıp öyle çıkıyorum evden. yürürken yemeğe alışkın olduğumdan sorun olmuyor. niye yıllardır yapmamışım hayret. 1-2 dakikamı alıyor alt tarafı.
  • sir gawain  (19.08.14 11:54:59 ~ 11:55:37)
ben evde 10 dakkada zeytin peynir tereyağı bal yiyorum. 10 dakkada ne kadar yenirse işte. zaten kahvaltıda normalde çok yemem.

  • dafuq  (19.08.14 12:04:05)
sabah evden cikmadan ekmek araasi yapiyorum

iki dilim araasina zeytin ezmesi, bir iki dilim domat, bir iki dilim de ksar ya da beyaz peynir koyuyorum.

tamam bu da her gun cok saglikli degil ama pogaca yemekten iyidir. pogaca ve acma sirf margarin
  • exlibris  (19.08.14 12:05:46)
Çok yanlış yapıyorsunuz. Yarım saat erken kalkıp kendinize yumurtalı peynirli kahvaltı yapmalısınız. Zaten en az 7-8 saat aç kalmış bünyeye dayıyorsunuz basit karbonhidratı. Günün en önemli öğünü kahvaltıdır protein ağırlıklı bir kahvaltıyla güne başlamalısınız.

  • jonturk  (19.08.14 12:09:42)
Pooca. Sicak. Mideye oturanindan. Mis

  • Solem  (19.08.14 12:48:56)
simit yanında peynir. bazen bir çılgınlık yapıp domates de yiyorum onlarla.

  • merena  (19.08.14 13:08:40 ~ 13:09:10)
genelde bir et ürünü(jambon,salam veya sucuk) iki çeşit peynir(eski kaşar,ezine,tulum v.b),domates,salatalık,biber,tereyağı, bazen de direkt lavaş arası hazırlıyorum; www.dropbox.com

  • sealth  (19.08.14 13:15:51 ~ 13:16:38)
ben artık evde kek kurabiye yapıyorum süt yada çayla onu yiyorum ofiste ki kahvaltılıklar bi süre sonra kötü gelmeye başladı ayrıca meyveli yoğurt da olabilir haftanın 2 günü falan

  • heee  (19.08.14 13:17:30)
Kahvaltı yapmayıp, öğle yemeği yiyorum. Çok zaman kazandırıyor. Alışma süresi de maksimum 1 hafta.

  • arnold schwarzeneger  (19.08.14 13:36:02)
Sabahları çok fazla iştahlı olmuyorum ama genellikle muz+az boşnak böreği tercih ediyorum.

  • gece lampulu  (19.08.14 13:38:46)