18-25 yas arasi erkeklere soru

Yakin kiz arkadasiniz size oglan derse alinir miydiniz? Mesela ben cok sevdiklerime oglan var burda falan dedigim oluyor ve resmen buna bozulanlar oldu. Benim bilmedigim baska bir anlami mi var acaba?

Tabiki bozulunur, şimdi homofobi olaylarına falan girmicem de yani oğlan direkt i.ne gibi p.şt gibi bişi demek.

Demeyiniz.
  • anonymice  (18.08.14 23:17:50)
oğlan eşcinsel çağrışımı yapıyor ondan bozuluyor olabilirler.
ben yakın bir arkadaşımın espirili bir şekilde dediği bir şeye bozulmazdım

  • Ezequiel  (18.08.14 23:19:13)
Pasif genç eşcinsellere oğlan deniliyor, oğlancı kavramı da burdan çıkmış. Demeyin.

  • brawler  (18.08.14 23:25:11)
eğer 50 yaş üzeri kadın söylemiyorsa ibne gibin puşt gibin bir şey diyorum.

erkekler kendi aralarında oğlanı bu maksatlı kullanıyorlar.
  • vendorth  (18.08.14 23:25:46)
Bi insanın kendinden yaşça epey küçük bir insandan bahsederken öyle demesi -o da belki- normal karşılanabilir. Onun dışında çok itici.

  • marjory  (18.08.14 23:28:50)
adamına göre değişir. ben umursamam, kelimelere takılmaya gerek yok. başka anlamı falan da yok, herkes size yazmıyor sevgili kızlar.

  • biseybuldum  (18.08.14 23:33:51)
ben alinmazdim ama yakin arkadas olayi ayri. yakin arkadas olmussan o tip bir insani tercih etmissin demektir. benim yakin arkadaslarimin yapacagi hicbir hareket beni onlardan koparmaz. yapmamalari gereken seyleri yapmazlar zaten.

  • bohr atom modeli  (19.08.14 00:35:10 ~ 00:36:02)
Kötü anlamıyla daha çok erkekler tarafından kullanıldığı için alınmazdım herhalde. Kötü anlamı ile kullanılıp kullanılmadığını vurgulardan, hangi bağlamda kullandığından vesaire anlarsın.

Samimi bir şekilde kullanıldığında çocuk kelimesine göre daha doğal bir kelime.

Örn.
Baba - Bizim oğlan daha okula başlamadı - Bizim çocuk daha okula başlamadı
Kız - Çok yakışıklı bir oğlan - Çok yakışıklı bir çocuk
Öğretmen - Sizin oğlan çalışmıyor - Sizin çocuk çalışmıyor

Herhalde başında onu tanımlayan bir şey olmadığında tek başına kullanıldığında daha çok hakaret olarak kullanılıyor.

Tırt - Naber lan oğlan!
Hırbo - Hşşt oğlan.
Zırt - O kadar kişi içerisinde bu oğlanı mı buldun. (vurgu "oğlan" kelimesinde, vurgu "bu" üzerinde olursa yine normal ve samimi)

ps: Benim cevabı dikkate alma 18-25 yaş arası kriterini dikkate almamışım.
  • iron  (19.08.14 03:11:38 ~ 03:13:18)
çocuk yerine konulmuş hissi de veriyor, mesela senin dediğin.

  • neseranni  (19.08.14 03:26:45 ~ 03:27:23)
Çocuk yerine konulmuş hissi veriyor ve tahrik ediyor, söyleyen kızla apar topar sevişmek istiyorum

  • roket adam  (19.08.14 08:48:40)