palmiye ağacının üzerinde incir

sevgili duyuru sakinleri,

bahçemizde on küsür metrelik bir palmiye ağacı var. bu palmiye ağacında yaklaşık 2-3 yıldır büyüyen bir incir ağacı yetişmiş ve toprakla hiçbir bağı yok. sanırım uygun koşullar oluşmuş ve incir büyümüş. incir güneş alacağı yerlere doğru sarmaşık gibi kıvrılarak dallarını uzatmış.

tam olarak asalak yaşam olmasa da mutual dedikleri bir yaşam tarzı mevcut. nadir bulunan bir durum mudur iki bitkinin birlikte yaşaması? eğer nadir bulunan bir durumsa biyolog arkadaşlar incelemek falan isterlerse gelip bakabilirler.

aşılama olmuş sanırım... doğal aşılama...meyve ağaçlarının üzerinde başka meyva ağacı yetişebiliyor. bu normal bir şey...

  • inanmazsan inanma  (17.08.14 20:34:54)
Palmiye uzerinde yeseren cam agaci fidani gormustum ben de daha once. Sanirim normal bir sey

  • earthangell  (17.08.14 20:41:11)