ideal yatırım aracı

borsa cevabı gelmeden önce zaten ayda belli miktar ayırıp unutarak ufak ufak hisse senedi biriktiriyorum. ama birikmiş toplu paramı yatırmak mantıklı gelmiyor hele bu piyasa koşullarında. döviz de öyle düşük değil.

vadeli hesap açmayı düşündüm. bir de baktım marifetli hesap, turuncu hesap x hesap y hesap..her bankanın değişik fırsatları var, farklı faiz oranlarıyla. benim bildiğim şu an en iyi faiz oranları iş bankası internet bankacılığında. marifetli hesap da fena değilmiş.

uzatmadan..önerisi olan var mı? şu bankanın şusunu incele mutlaka dediğiniz başka bir araç da olabilir, yatırım hesabı da olabilir.

En iyi faiz oranı enpara.com'da olsa gerek.

  • cakabo  (15.08.14 15:51:37)
benim ki tamamen cahil cesareti ve bilgisi ama bu yılın sonlarına doğru doların artacağına dair çıkarımlar okumuştum. abd faiz arttırımına gidecek, dolayısıyla yatırımlar abd'ye dönecek, dolayısıyla dolar da dönecek, piyasadaki dolar kıtlığından doların yükselmesi, hatta avrupada ufak çaplı kriz muhabbetleri okudum.

tabi benim lafıma göre çat diye parayı yatırma da bu konuyu bi değerlendir derim.
  • syozkn  (15.08.14 15:52:36)