Neden kızlar hiç kendilerinden kısa bir erkekle beraber olmaz?

Arkadaşlar boyu uzun bir kız tarafından reddedilmedim ve boyum normal ama bir şey merak ediyorum. neden hiçbir yerde kızların kendisinden 1-2 cm bile kısa bir erkekle çıktığını göremiyoruz da erkeklerin kendilerinin yarı boylarında olan kızlarla çıktığını görüyoruz? bunun sebebi nedir? bu sadece ülkemiz kızlarına özgü bir durum mudur yoksa dünyanın her yerindeki kızlar da mı seçimlerini önce boya göre yapmaktadır?

erkek kadından üstün olmalı abi o yüzden. kadın güçsüz bi varlık ve korunmaya ihtiyacı var. kendisinden daha üstün bir fiziki gücü olmayan erkek genelde kadınlara çekici gelmez. istisnalar kaideyi bozmaz.

  • error522  (15.08.14 13:41:58)
Amerika: Net bir şekilde uzun boy merakı var. Kendilerinden uzun erkek arıyolar.

Seçimi tarihsel olabilir. Uzun erkek daha iyi döver, daha iyi koşar, daha iyi avlar, daha çok et getirir mağaraya, beni ve çocuklarımı daha iyi korur, neslimiz daha sağlam olur filan olabilir.
Diğer bir sebebi de, size matters olabilir.
  • compadrito  (15.08.14 13:42:06 ~ 13:42:59)
Haklısınız fakat günümüzde dövüşmek, avcılık mı kaldı? pekala boyu uzun biri de dayak yiyebilir veya boyu kısa biri de güçlü olabilir. Bence bu kızların aşk anlayışının erkeklerden daha fiziksel ve somut olduğunu gösteren bir durum.

  • frodox  (15.08.14 13:44:53)
Öncelikle reddedilme sebebini sadece boy kısalığına bağlama. Gayet de kendinden uzun kızlarla ilişki yaşayanlar var.

  • fuzzy olmak istemistim  (15.08.14 13:45:03)
erkek dediğin düdük gibi olmayacak topuklu giysen bile ondan uzun olmamalısın ki estetik dursun dışardan bakan bu kız buna nasıl bakmış demesin neden bilmem ama bende asla kısa biriyle olmadım olmam boy lan bu erkek dediğin uzun olur

  • heee  (15.08.14 13:48:21)
ben 181cm olmama rağmen kendimden uzun kadınlarla birlikte olduğuma göre öyle bir şey yok. sen uyduruyorsun.

  • hkku  (15.08.14 13:49:35)
Kısa erkek kaybetmeye mahkum erkektir. Her alanda. Heee'nin dedigine katılıyorum acikcasi kısa erkek yarım erkektir.

  • fransızkalanadam  (15.08.14 13:57:11)
Kolombiyalı bir genç kadın mesai arkadaşım vardı. Erkeklere olan merakını pek gizlemezdi. Patronun oğlunu gördüydü bi gün. İçi gittiydi bööle. Oraya düşüp bayılacakmış gibi şakalar yaptıydı filan. Çocuk 1.88 - 1.90 gibi bişeydi.

Günümüzde dövüşmek, avcılık hem kalmadı, hem kaldı. Uzun boylu insanları yönetici yapma gibi bir alışkanlık var. Amerika'da erkekler kadınlardan, uzun boylu erkekler de diğer erkeklerden %10-12 daha fazla para kazanıyolar. Mağaraya değil de, eve daha iyi ve daha bol et getiriyolar. Çocukları daha iyi şartlarda büyüyo, daha iyi okullara gidiyo.

Türkiye'de de dövüşmek tarihe karışmadı. Hâlâ lâzım.

İşin temelinde, çocuk yatıyor. Dişi kişi, çocuğunun, dolayısıyla neslinin daha sağlam, sağlıklı, yakışıklı, güzel ve dayanıklı olmasına yönelik içgüdüsel bir seçim yapıyor.
  • compadrito  (15.08.14 14:00:27 ~ 14:01:32)
Peki erkekler de kızlar için aynısını düşünseydi evlenecek erkek bulabilir miydiniz? Nedir bu kız cinsindeki en iyisini ben hak ediyorum düşüncesi?

galeri4.uludagsozluk.com
  • frodox  (15.08.14 14:00:33 ~ 14:07:15)
erkekler de aynısını yapıyor. 3g'ye bu kadar önem verilmesinin başka sebebi ne olabilir?

  • reavelyn  (15.08.14 14:07:14)
Fakat ben aynısını yapmayan daha çok erkek gördüm :) Sanırım erkekler bu konularda daha merhametli ve duygusal.

  • frodox  (15.08.14 14:08:29)
ahkjhkd egolara bak lan cevaplardaki. KIZLAR EN IYISINI HAK EDER. KISA ERKEK MI OLUR LAN. KISA ERKEK YARIMDIR BEGENMEYEN DEFOLSUNNNNNN

kelimeleri degistirip erkek yerine kiz, boy yerine gogus falan desek ortaligi yikarlar amk FEMINIZMMM KADIN METALASTIRMAK diye. ben de buyuk meme olmayinca kendi neslimi iyi bi sekilde devam ettirebilecegimi dusunmuyorum, kucuk memeli kiz yarim kizdir, intihar edin kopeklerrr utanmadan sokaga mi cikiyorsunuz :@@
  • hjarteblod  (15.08.14 14:12:56)
aradaki boy farkını kapatacak kadar cebinde deste para olmadığı için olabilir.

  • seyduna6687  (15.08.14 14:13:39)
Çünkü işin doğası bu, kadın boy ortalaması erkek boy ortalamasının en az 10 cm altında, aynı boyda kadın-erkek ilişkisi bile zor bulunuyor bu sebeple.
Kadınlar neden kas oranı kendinden fazla erkeklerle birlikte oluyor demek gibi bir şey bence.

  • urasil  (15.08.14 14:25:54)
hjarteblod +1 cus amina koyim.

genel olarak evet kizlar cesitli sebeplerden dolayi kendinden uzun erkek arar. ben de kendimden kisa kiz ararim mesela egoist bir varligim. ama kisa erkek yarimdir falan. olmamis. tom cruse ya da robert downey jr. gelse salyaniz akmaz mi yani? boy onemli ama her sey degil. karizma oturus durus adap onemli.

edit: fransızkalanadam yazmis onu olum ne adamsin ya :)
  • babamasoliimbananickaldirsin  (15.08.14 14:32:30 ~ 14:35:32)
"Duvardan duvara" diye bi laf var.

@comp, etle götle olacak is mi allasen.
  • cecilia  (15.08.14 14:47:39 ~ 14:48:59)
Gecen gun erkekten yaklasik 10 cm uzun bi kiz gordum askiiiimm diye boynuna sariliyodu adamin. Kiz guzel erkek de normal biriydi. Az da olsa var.

  • instant crush  (15.08.14 14:52:24)
hjarteblod +1
küçük memeli kadın yarımdır, kısa adamın şeyi de kısadır.
ayrıca yemeğin salçalısı kadının kalçalısıdır.
  • yue  (15.08.14 15:07:28)
@hjarteblod işte beklenen cevap :D

www.zaytung.com
  • frodox  (15.08.14 20:36:10)
bi araştırma programıydı yanlış hatırlamıyorsam orda söylemişti uzun boylu insanlar karşılarındakine daha çok güven veriyormuş.

  • kakao  (15.08.14 20:52:07)
Oysa bu ara kısa ve genç erkek modası var ortalıkta. Dün aylardan sonra bir misafirlikte televizyon izledik. Dizilerde, reklamlarda kısa erkek, ondan az uzun kadın ilişkileri bol bol var.

  • aychovsky  (15.08.14 21:18:18)
Tanıdığım, doğma büyüme Amerikan bi doktor var. Boyu 1.63 filandır heralde. Lisede en güzel kızların, lisenin futbol takımındaki erkeklere çok ilgi duyduklarını anlatmıştı. Eh, bu ülkenin 'futbolcu'ları da, 1.90 filan oluyo kaliba.

cecilia koğlüsü: 'et'in mânâsı, taş devrinde mağaradan çıkıp avlanabilme ve avladığı heywanı mağaraya geri getirebilme becerisi. herif mağaranın duvarına niye geyik ve sığır resmi yapmış? yerden çayır çimen, ağaçtan sadeli meyve otlanarak mı hayatta kaldı bu itne? günümüzde ise eti, iyi para kazanabilmenin sembolü olarak kullandım. 'göt'ün mânâsı ise, kalçası geniş olan kadının, doğururken ölme ihtimali daha düşük. 'dar çatı'ya ne diye sezaryen yapıyolar? taş devrinde yapamıyolardı tabii, avrat ortadan ikiye ayrılıp, bebe de anasızlıktan ölüyodu zağar. çıkık götün mânâsı da, kışın, kıtlık zamanı 'hörgüç'ten iyi yer tombul götlü avrat. hayatta kalır. tombul memeli de iyi emzirir. bebesi hayatta kalır. (ya da erkek öyle sanıyo).
  • compadrito  (16.08.14 12:48:41)
yahu kimse de demiyor ki biz o kadar ruhsuzuz, o kadar acımasısız, o kadar yüzeysel düşünürüz ki bir erkeği sırf boyundan dolayı reddedebiliriz. istatistiklere bakacak olursak ben de sana şişmanların daha zengin olduğunu, belli bir hastalık sahibi olanların daha çok kazandığını, kısa boyluların başarılı olduğu alanları falan çıkarabilirim. efendim neymiş, soyu güzel, zeki, başarılı olsunmuş. o zaman insanlar neden dedeleri, babaları kadar güzel, zeki veya başarılı veya zengin olamıyor? gerçekten yakışıklı biriyle evlenince çocuklarınızın güzel veya zeki biriyle evlenince çocuklarınızın kariyer sahibi olacağını mı düşünüyorsunuz? Eğer içgüdülere bağlarsanız, insan içgüdülerini kontrol edebilir ve değiştirebilir bir varlıktır. öyle olmasaydı herkes kendine en uygunla evlenirdi, bu kız veya erkek buna niye bakmış denmezdi.

  • frodox  (16.08.14 22:06:25 ~ 22:10:45)
Gözlemlediğim kadarıyla oluyor fakat birkaç şartı var sanırım. Erkek kısa olsa da kaslı falan olacak. O zaman sanki dengeliyor. Ya da şişman olacak o zaman yine dengeliyor. Herkesin bildiği bir örnek verecek olursak Cem Yılmaz - Ahu Yağtu veya Berrak Tüzünataç, Cansu Dere. Şimdi Cem Yılmaz'a bakınca adam resmen kilolu. Daha doğrusu kas ve kilo karışımı.

  • secilmis uye  (16.08.14 22:20:49 ~ 22:26:11)
ali ağaoğlu örneği var para varsa boy moy hikayedir.

  • partizan  (21.08.14 18:39:14 ~ 18:39:51)
hiç denk gelmemişsin sanırım ama at gibi kadınların yanında hep kısa boylu erkekler görüyorum. senin dediğin üniversite yaşamında gördüğün çiftler falandır.

  • hohoya  (21.08.14 18:49:07)
olurlar. mesela tom cruise hep kendinden uzun kadınlarla birlikteydi.

  • r_u_h  (21.08.14 18:50:11)