[]

Lacoste Gözlük

Merhaba,

Optik gözlük alacağım, gözlükçümüz de Lacoste ve Levi's modellerini önerip durdu. Daha uygun modeller tercih etmeme rağmen çevrem Lacoste'a sıcak bakıyor. Ben de 460 lira vermek istemiyorum pek hakkında bilgi sahibi olmadan. Tahmin ediyorum ki Lacoste, Levi's, Diesel gibi markalar fason üretim yaptırıyor.

Lacoste optik gözlükler nasıldır, aydınlatırsanız sevinirim.

 
Şekil için mi alıyorsun? Gözlükçün şekilci o zaman :) Biri triko, diğeri kot markası malum. 100-150 liraya gayet güzel çerçeveler var. Ama çevrenden biri gözlük alacak olursa onlara da Lacoste'u tavsiye et derim.


 • yogapants  (14.08.14 12:23:58 ~ 12:35:16) 
Eö, hayır.


 • my jekyll doesnt hyde  (14.08.14 12:28:26) 
matrixte bir problem oldu heralde. dejavu yaşadım.

çevreni bırak kesene göre olanı al. çerçeveye o kadar para verilmez.
 • sutlu nescafe  (14.08.14 12:30:33) 
Sadece aynaya bakarak yaşasam kendi istediğimi alırım. Onlar Lacoste'u daha çok beğendi. Bütçe sorun değil, kalitesinden şüpheliyim işte. Markaya para vermek istemiyorum, sorun o.


 • my jekyll doesnt hyde  (14.08.14 12:40:46) 
Onlar hangisini daha çok beğendiyse ve o gözlük kaç para olursa olsun onu al o zaman. Madem ki bütçe sorun değil, önemli olan onların hangisini beğenip beğenmediği. Sen markaya değil çevrene para veriyosun zaten, ne insanlar var yahu.


 • yogapants  (14.08.14 12:42:41 ~ 12:43:32) 
Arkadaş, bakın ne diyorum; "kaliteli mi? Bilgi sahibi olmadan 460 lira vermem." Neresini anlamıyorsunuz? Bunun şekilcilikle ne alakası var? Sen ki muhtemelen düz renk tişörtü daha kaliteli diye farklı markadan alıyorsun, gözlükte kalite aramamın ne şekilciliği var? Var mı önerin, şu gözlük markası iyi diye, bakayım. Adam bana kaliteli diye bunları önerdi, ben de fason üretim diye uzak durdum diyorum. Ulan nerenizden anlıyorsunuz...


 • my jekyll doesnt hyde  (14.08.14 13:42:02 ~ 13:43:00) 
ukalalık olarak algılamazsan, optik gözlüğü yaklaşık 15 senedir kullanıyorum. en uzun süre kullandığım gözlük lacoste oldu. modeli: la 12226. (shopix.bg ) gözlüğü aldığımda marka veya moda takıntım olmadığından modeli hoşuma giderek almıştım. ayrıca hem hafif hem dayanıklı. 7 sene olacak ve halen taş gibi sağlam. fason üretim bile olsa, dayanıklı ürünler yapılabiliyor. bu yüzden hepsine tü kaka muamelesi yapmak doğru değil.

pahalı ürünler kaliteli olacaktır diye bir kural yok. ancak bazı pahalı ürünler, ciddi şekilde memnun bırakıyor. benim gözlüğüm de bunlardan biri oldu.

gel gelelim ben moda markalarının gözlüklerini almanı tavsiye etmem.
 • Huan8  (14.08.14 13:42:21 ~ 13:43:01) 
Alacağım gözlük modeli de buna yakın Huan8. Sadece tam çerçeveli.
Moda olsun falan diye değil, uzun süreli kullanmak istiyorum ve işim yazmakla alakalı olduğu için düşmemesi gerek. Bu zamana kadar aldığım gözlükleri 8 ay sonra falan düzelterek kullanmak zorunda kalıyordum.

 • my jekyll doesnt hyde  (14.08.14 13:47:26) 
burun kısmı pabuçlu olanların ayarlanma şansı var bu yüzden düşme olması durumunda düzelttirebilirsin. ancak ben 3 sene oldu galiba ayar yaptırmadım. tepe taklak olsam da çıkıp düşmüyor. kemik tarzı gözlüklerde ayar şansın yok ancak avantajı, burna baskı yapmıyor ve çıkarınca burunda iz bırakmıyor. bunlarda düzeltme olayı daha fazla oluyor gibi geliyor bana, çevremdeki kullanıcıların eli hep düzeltme eğiliminde çünkü. belki de ben gözlüğüme aşırı alıştığımdan, gözümde gözlük olduğunu unutum elimi gözüme götürdüğüm oluyor. tercih senin :)


 • Huan8  (14.08.14 13:54:07) 
Sende ifade bozukluğu var genç adam.

"Daha uygun modeller tercih etmeme rağmen çevrem Lacoste'a sıcak bakıyor."
"Sadece aynaya bakarak yaşasam kendi istediğimi alırım."
"Onlar Lacoste'u daha çok beğendi."

Bak Huan8 ve minik donut canavarı yazmış işte Lacoste kaliteliymiş, çevren de onaylamış. Git al Lacoste'u, güle güle tak.
 • yogapants  (14.08.14 13:59:57) 
Kesinlikle kendimi ifade edemiyorum.

Teşekkür ederim.
 • my jekyll doesnt hyde  (14.08.14 14:13:10) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.