irana giderken nasıl giyinmeli?

googleda ve sözlükte araştırdım ama buraya sormadan da olmaz.

eylülün son haftası tahrana gidiyorum. nasıl giyinmem gerek?

orada yaşayan bi tanıdığım uzun etek giymememi. onun yerine dar olmayan pantalon ve uzerine bol kalçamın altına gelecek tunikler giymemi söyledi. başıma da şal tabii. başka nelere dikkat edeyim. siyah renk mi tercih edeyim? ona göre alışverişe gideceğim daha.

bide böyle uygun fiyatlı tesettür giyim mağazası nere var istanbulda?

bonus soru: cezayirde kapalı giyinme ve baş örme gibi bi durum yok dimi?

Tesettür mağazaları normal mağazalardan daha pahalı bir de tarzınız nasıl bilmiyorum ama fazla şıkır şıkır, allı güllü şeyler var, Ykm, Boyner, Koton gibi yerlerden uzun kollu tunikler filan bakabilirsiniz, altına da hafif bol pantolonlar işinizi görür.

  • elikası  (13.08.14 11:48:17)
iran'a gitmiş biri olarak özel alışveriş yapmanıza gerek olmadığını ileteyim. normalde kapalı biri değilseniz, şal vs. de kullanabilirsiniz. ben uzun eteğim olduğu için kullanmıştım ancak arkadaşınızın dediği gibi popo kısmını örtecek bir bluz ya da gömlek de giyebilirsiniz pantolon üstüne. kot pantolon da giyebilirsiniz.

  • dessy  (13.08.14 11:50:42)