2012 peugeot 308 dizel otomatik alinir mi?

arkadaslar, iyi gunler. otomatik dizel pug 308 almayi dusunuyorum. sahibinden'de bir ilan mevcut.

2012 model, aracın motor kaputu değişmiş, ilanda hasar kaydı ile ilgili bir bilgi yok ama, aradığımda hava yastıklarının açıldığı ve geri toplandığını söyledi. arac temiz gozukuyor. 90.000 km'de.

www.sahibinden.com

bu arac alınır mı? hava yastıkları acıldıgı icin endise mevcut. ve 2 senede 90bin km günde 100km'ye tekabul ediyor. ruhsat temmuz 2014 te el degistirmis. kiralama sirketlerinin araclarindan olabilir mi?

tesekkurler.

2 senede 90000 çok fazla. Normalde sene başına 10-15bin normal kabul ediliyor bildiğim kadarıyla. Hadi artık şartlar değişti de, 20bin olsun. Ama 1.5 senede 90bin çok aşırı fazla. Hava yastıkları falan açılmış, kaput değişmiş. Söylediğin gibi kiralık araç olma ihtimali var. Kiralama şirketinden satmamak için de temmuz 2014'te göstermelik el değiştirmişlerdir aracı.

Bence riske atma kendini. Bu arada ilan onay sürecinde görünüyor.
  • x13  (13.08.14 11:22:31)
sakın alma önden girmiş olabilirler. araç başına bela olur. kilometresi fazla.

  • kya  (13.08.14 11:22:56)
@duyulmasi gerektigi kadar tesekkurler bilgi icin.

@x13 10 dk once girdi sanirim onay surecine. bende 90k fazla oldugunu dusundugum icin ve hava yastiklarinin durumundan dolayi uzaklastim. tesekkurler.

@kya tesekkurler.
  • rootfx  (13.08.14 11:24:34 ~ 11:26:35)
adam resmen arabayı kakalayacak keriz arıyor, uzak dur derim.

  • fallthepieces  (13.08.14 11:28:18)
Önden vurulmuş araç alınmaz ama alacak olsan bile hava yastıkları açılmış araç sakın alma. hava yastıkları açılınca aracı kaskodan perte bile çıkarabiliyorlar. Teorikte perte çıkmış ama toplanmış bir araç almış gibi oluyorsun ve 90 bin çok fazla bir km. Motoru bir ölçtürsen kesin çok fazla beygir kaybı çıkar. 90 bin hangi şartlarda kullanıldı bu araç. Dizel bir de bakımları nasıl yapıldı? Triger değişti mi? 90 binde değişir genelde dizelde. Değişmediyse ki değiştiğini asla sanmıyorum bir sürü masraf. Bir de böyle kazalı bir araca o fiyat çok yüksek geldi bana. İtelenecek adam aranıyor yazsalar olurmuş ilana.

  • Dr_Stat  (13.08.14 11:41:42)
@dr_stat onlari da dusundum o yuzden uzaklastim. arkadas 2. el fiyatlari da yuksek. 2009-2010 model 35-37 arasi.

  • rootfx  (13.08.14 11:44:32)
@freekara o zaman araba tavsiye edeceksiniz hoca :)

  • rootfx  (13.08.14 11:53:32)
honda jazz & civic vw polo & opel diyorsunuz o zaman. dizel konusunda israrim yakit uzerine. o yuzden puglar uygun oluyordu.

  • rootfx  (13.08.14 12:00:18)
o aracı almayın. fakat citroen ve reno dizel otomatik alma diyen adamı da dinlemeyin. özellikle reno 1.5 dci motor şu an mercedes a serisinde kullanılıyor zaten nissan ile geliştirildi. otomatiği edc ise getrag isimli firma tarafından dsg'yi geliştiren firmadır. citroen c4 ise gayet tatminkar bir araç ikinci eli de fena değil. şanzımanı çift kavramalılardan sonra yeterli ve sorunsuzdur.
illa otomatik dizel ucuz bi araç alacaksanız fiat bravo 1.6 mjet 120 bg 300 tork dualogic alın. dynamic versiyon olsun. 40bintl'ye kapatırsınız. mjet motorlar yarıyolda bırakmaz dualogic şanzıman da çift kavramalılar kadar konforlu olmasa da en azından sorunsuzdur.
ayrıca punto 1.3 lounge dualogic dizel otomatikler de ağzına kadar doludur. 2012 alabilirsiniz.
diğer türlü honda jazzlar filan iyidir. ya da tüpü uyumlu 2010-11 ford focuslar aurisler vs de olabilir.
  • karacigerim vur kadehlere  (13.08.14 14:37:09 ~ 14:44:34)
@karacigerim vur kadehlere bravo'da kovaliyorum. tesekkurler. dsg 7 ileri tecrubem var. 6 ileri dizel, 4 ve 5 ileri tam otomatik benzinli tecrubem de mevcut tabi ki tam otomatik kadar sarsintisiz olmayacaktir gecisler. ekonomi onemli, benzinli olarak c sinifinda sehirici 8 lt altinda arac gormedim. o yuzden dizel bakiyorum aslinda.

40k ya kadar benzin&lpg 2011 ustu c sinifi (honda civic tavsiye ediliyor mu bilmiyorum) de dusunebilirim. - lpg de enjektorlerde erimeden dolayi pek rahat durmuyor. tam uyumlu motorlar da kisitli.
  • rootfx  (13.08.14 14:42:04 ~ 14:47:43)
yani ben de bakıyorum 3-4 aydır bir araç ama acelem yok. tabi ben bütçeyi 50lere kadar çıkartabilirken lan ne gerek var bravo'lar da iyiymiş diye cebimde kalsın para düşüncesiyle bravo'da karar kıldım. punto da olabilir.
birçok insan focus'a civiclere tüpleyip biniyor. bi sorun yaşayan da görmedim ki tüpsüz temizini bulup kendiniz taktırırsanız sorun olmaz ama dediğim uyumlulara. ha ben alıp 5 sene 200 bin km binerim diyosanız o zaman bilemem sıkıntı çıkabilir.
bravoların tüm yorumlarını okudum olumsuz yorumlara rastlamadım. tek sorun ikinci eli ölü gibi fakat 3-4k altına sahibinden'e ilan verin anında satılır.
  • karacigerim vur kadehlere  (13.08.14 14:59:01 ~ 15:00:31)
@karacigerim vur kadehlere ayni durumdayiz, bende sifir dizele 70k (sifir leon dsg + paket 69,500) bayilmamak icin, 35-40k araliginda 2011+ modellere bakiyorum. beklemekten kasit, bu ay icinde bulmam gerekiyor.

  • rootfx  (13.08.14 15:07:19)