Uzatılacak sakal için ne tür yağ sürülür

Sakalımı uzatmak gibi bir planım var sağını solunu kırpıyorum, çene altını felan tamamen alıyorum fırsat buldukça, hani hacı sakalı gibi olmuyor ama saçım düz olmasına rağmen kıvırcık sakallı biri olduğum için zorlanıyorum biraz. Boş buldukça sakalımı taramak da hobimdir ancak yabancı forumlarda silicon sürün diyorlar bizdekiler de bir çeşit yağ sürün diyorlar.

Sonuç olarak ne sürmeliyim ben bu sakala, bir de yapı olarak güçsüz sanırım çünkü uzadıkça sararıyor, turuncu kızıl formunda oluyor. Teşekkürler.

badem yağı sürebilirsin veya hint yağı. bir arkadaşım badem yağıyla köse halindeyken süre süre kendınde sakal cıkarmıstı. tesadufte olabılır ama bılmıyorum.

  • mulaj ne la  (13.08.14 01:01:50)
ya çıkmasında sorun yok bolca var da, hani kıvırcık ya bakımı için soruyorum ben

  • justinial  (13.08.14 01:33:11)
ya surekli bakim yapacaksin ya da biraz sabrediceksin.

ayni kivircik ve bakir teli renginde sakal bende de var. bir sure boyle saldim cayira mevlam kayira cok daginik duzensiz gidiyor. ya bellki bir uzunlukta tutacaksin ya da bir iki ay daha uzattiktan sonra sac gibi kendi yoluna giriyor. ama yine de bakim sart. arada duzensizleri almak, efendim sakalin uzerinden bir gecmek gerekiyor.

ben badem yagi kullandim ama ben de kepek yapti cok. ben daha cok sac urunleri kullaniyorum. yumusak da oluyor. memnunum.
  • gel gel sarisinim sag yap gel  (13.08.14 05:41:53)
hint yağı, badem yağı, çam terebenti yağı.

  • innerbliss  (13.08.14 16:24:16)